Биха ни с 3:0, Салпаров и Братоев приключиха с националния

Братоев и Салпаров се поклониха на феновете: Ще ни липсвате

Цветан Соколов: Страшно много съжалявам за хората

Любо Ганев: Следващата цел е олимпийската квалификация

Пламен Константинов: Публиката ни е европейският шампион

Братоев се сбогува с феновете и в мрежата със силни думи и исторически СНИМКИ

ОТКАЗВАНЕТО НА САЛПАРОВ ОЩЕ НЕ Е СИГУРНО

Националният ни отбор по волейбол за мъже отпадна на 1/8-финалите на ЕвроВолей 2023, на което Варна и България са съдомакин заедно с Италия, Северна Македония и Израел. Момчетата на Пламен Константинов се бориха но Франция ни удари с 3:0 (25:21), (24.5:21), (25:15).

Дворецът на културата и спорта във Варна отново бе изпълнен до краен предел в подкрепа на нашите.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памете на жертвтие от наводненията в Югоизточна България.

Българите започнаха вдърхновено мача и поведохме с 0:2 след блок на Алекс Николов, но след две наши грешки в атака французите обърнаха 3:2. Единичен български блок на Мартин Атанасов и 4:5. Ас на Атанасов, последван от блокада на Цветан Соколов и 6:9. След атака в аут на Алекс Грозданов французите върнаха един брейк - 10:11, а след това изравнига с ас на Антоан Бизар 12:12. След успешна френска блокада след пайп на Николов те поведоха за пръв път в мача - 14:13. Но ние бързо върнахме да брейка за 14:16 и треньорът на гостите Андреа Джани взе прекъсване. При 17:19 Ървин Нгапе, който цяло лято изпитва проблеми с травма влезе да изпълнява сервис и след две последователни блокади срещу Соколов и Франция отново поведе. При 21:20 съдията свири зона на францизуте, но Георги Сеганов направи ас. "Петлите" оспорваха и бе отсъдена спорна топка, която спечелиха. След това Мартин Атанасов бе хванат на блок и 23:20 за Франция, след което изкара следващата ни атака в аут и французите получиха геймбол. Частта завърши при 25:21.

Франция ни дръпна с 4:0 в началото на втория гейм, въпреки героичните ни изяви в защита. Блок срещу Соколов и 7:1. След мощна атака на Николов и бъркана топка на френсия разпределител намалихме до 9:5. Мощен пайп на Атанасов и 10:6. Страхотен сервис на Алекс Николов и тройна българска блокада след това - 18:14. Последва прекъсване за Франция, но след него упражнението се повтори, като Мартин Атанасов направи блок за 18:15. След дълги разглеждания видеочелъндж, спорове между играчите и колебания на съдийката Илария Вагни, тя отсъди за нас при 19:16. Нов видеочалъндж поискан от нас за топка вън от полето, отсъдена добра се оказа, че на косъм съдията е права - 21:17. Ас на Атанасов за 22:19. Блок на Алекс Грозданов - 23:21. За съжаление сили за повече в този гейм нямахме и той приключи при 25:21.

Не успяхме да отговорим на играта на Франция и те поведоха с 10:3 в третия гейм. В край на частта Георги Братоев получи въможност да изиграе последните си минути като част от националния отбор. Както е известно разпределителят обяви, че повече няма да играе за държавния тим. Същото важи и за сърцатото либеро Теодор Салпаров. В крайна сметка Франция затвори гейма и мача на 15.

Братоев и Салпаров се сбогуваха с публиката в емоционални изказвания веднага след края на мача.

Най-резултатен за България стана центърът Алекс Грозданов с 10 точки (4 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака). Мартин Атанасов завърши с 8 точки (2 блока, 2 аса, 24% ефективност в атака и 53% позитивно посрещане), а капитанът Цветан Соколов и Александър Николов се отчетоха с по едва 6 точки.

За Франция Бартелеми Шинениезе бе над всички с 13 точки (3 блока и 77% ефективност в атака) за победата. Тимоти Карле приключи с още 10 точки (1 ас, 53% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане) за успеха.

Следващият съперник на Франция е Румъния, която по-рано днес победи Хърватия с 3:2.

Българските "лъвове" достигнаха до тази осминафинална фаза след колебливо представяне в групата си. Въпреки мощната подкрепа на пълните трибуни в Двореца на културата и спорта във Варна, отборът ни инкасира загуби от Испания, Хърватия и Словения, но победи над Финландия и Украйна бяха достатъчни за 4-то място в групата.

Франция пък има 4 победи и една загуба до момента в турнира. Те преминаха успешно през Турция, Португалия, Израел, и Гърция. Изненадващо допуснаха поражение от Румъния, но това не промени класирането и французите се настаниха комфортно на първата позиция.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Цветан Соколов 6, Мартин Атанасов 8, Александър Николов 6, Алекс Грозданов 10, Николай Колев 3 - Теодор Салпаров-либеро (Аспарух Аспарухов, Илия Петков, Николай Пенчев, Денис Карягин 1, Георги Братоев)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
ФРАНЦИЯ: Антоан Бризар, Жан Патри, Тревор Клевено, Ясин Луати, Никола Льо Гоф, Бартелеми Шинениезе - Женя Гребенников-либеро (Тимоте Карле, Кентен Жофроа, Ървин Нгапет)
Старши треньор: АНДРЕА ДЖАНИ

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години