Девойките на България ще играят за пето място на Балканиадата

Националният отбор на България за жени под 19 години ще играе за петото място на Балканиадата в Миовени (Румъния). Воденият от Мила Кьосева тим надигра Косово с 3:0 (25:8, 25:14, 25:10) в последния мач от група А.

С това младите "лъвици" приключиха на третото място в класирането с 3 точки (1 победа, 2 загуби), Косово е на последната четвърта позиция в групата. Турция и Румъния от група А, Сърбия и Гърция от група В продължават на полуфинали.

Поради нечетния брой участващи отбори – седем, нашите момичета няма да играят плейофен мач от втората осмица. Те се класират директно за двубоя за петата позиция в крайното класиране. На 13 август ще бъде изигран само един плейофен мач, който ще противопостави 4-я от нашата група Косово и третият от група В – Северна Македония. Срещата е от 20:00 часа. Победителят ще излезе срещу националките ни в последния мач.

u19w-balkan-championship-kosovo-bulgaria 37

Двубоят за петото място е на 14 август (неделя), от 09:00 ч.

Волейболистките на Мила Кьосева доминираха изцяло в срещата и я спечелиха категорично за 59 минути игра.

Най-резултатна за България бе Виктория Димитрова с 16 точки (2 аса, 2 блокади), с 10 точки приключи Цветомира Миткова (1 ас, 4 блокади). За съперника Меги Бислими завърши със 7 точки (2 блокади).

298204365 396619039205825 3230339729975971461 n

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години