България загуби от Украйна във втората контрола

Волейболистките ни се подготвят за Лигата на нациите

България загуби с 2:3 (25:18, 20:25, 25:20, 22:25, 21:25) срещу Украйна във втората контрола преди старта на женската волейболна Лига на нациите.

Двубоят се игра при закрити врата в зала „Христо Ботев".

Предния ден нашите завършиха 2:2 със същия съперник по договорка между треньорите Лоренцо Мичели и Иван Петков да се изиграят 4 гейма.

България започна силно двубоя. Нашите бързо натрупаха преднина и затвориха гейма с 25:18. През втория картината се обърна. Украйна заигра по нашия начин. Опитахме да се върнем, но в крайна сметка резултатът бе 25:20 за съперника.

Третата част беше много по-интересна и изпълнена с обрати. Първо България взе аванс с 10:7. Украинките не само се върнаха, но от своя страна поведоха.

Дойде нашият ред да се стегнем и да направим силни атаки. С тях резултатът стана 20:17. Вместо да продължим в същия дух, допуснахме изравняване 20:20. Тогава България отново вдигна оборотите и не даде друга точка на Украйна.

Четвъртият сет също мина през обрати. От началото поведе Украйна и поддържаше крехка преднина. България излезе напред в резултата при 17:16. След дълга размяна на точки Украйна пак поведе – 21:19. Българките обаче не можаха повече да се върнат в гейма и загубиха с 22:25.

Контролата отиде в тайбрек. Треньорите решиха да се играе стандартен гейм, а не само до 15 точки. В петата част Мичели пусна резервите, които до този момент или не бяха играли въобще, или за съвсем кратко.

Решителната част започна равностойно, но скоро Украйна поведе с 6:3. Няколко пъти българките свалиха пасива си до една точка, обаче не стигаха до изравняване. Това най-накрая се случи при 17:17. За съжаление обратът стигна само дотук. Накрая Украйна се поздрави с успех – 3:2.

До края на подготовката ни за Лигата на нациите имаме още две контроли срещу Белгия в четвъртък и събота. Втората ще бъде отворена за фенове и медии. Мачът започва в събота от 17 ч.

На другия ден националният отбор лети за Анталия. На турска земя ще срещнем Нидерландия, Япония, Италия и Франция.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“