2. Валенсия
  3. Валенсия изпусна победата над Еспаньол

Валенсия изпусна победата над Еспаньол

Еркулес бе на път да поднесе изненадата срещу Майорка

Валенсия изпусна победата над Еспаньол в двубой от 36-ия кръг на Пример дивисион. Двубоят на стадион „Ел Прат де Корнейя” завърши при равенство 2:2, като гостите на два пъти повеждаха. С този точка „прилепите” си запази третото място в класирането.

Двата отбора предложиха равностоен двубой, интересните положения пред двете врати не липсваха, като домакините от Еспаньол бяха малко по-активни особено към края на срещата. Голмайсторът на „прилепите” Роберто Солдадо откри още в деветата минута, но радостта за тима на Унай Емери трая само десет минути. Пабло Даниел Освалдо изравни, но това попадение не стъписа гостите от Валенсия. В 25-ата минута Мата отново даде преднина на своите. Така завърши и първото полувреме.

По всичко личеше, че „прилепите” ще вземат трите точки в този напрегнат двубой, но десетина минути преди края играчите на Еспаньол стигнаха до равенството след гол на Ернесто Иниго и попари надеждите на противника за нещо повече в този мач.

В друга среща от кръга Еркулес и Майорка също не излъчиха победител, като отборите завършиха при същото равенство 2:2. Еркулес, който е сигурен изпадащ, бе на път да поднесе изненадата и да победи противника си, намиращ се на 11 позиция след това равенство. Тимът на Мирослав Джукич поведе с 2:0 след два гола на Агуир, но в заключителните минути на срещата Вебо и Касадесус отсрамиха своите.

Валенсия с изненадваща загуба на "Местая" (ВИДЕО)

"Прилепите" загубиха от Хетафе с 1:3

Алмерия и Валенсия не се победиха в мач с 4 гола (ВИДЕО)

След равенството "прилепите" остават на девето място с 40 точки

Пици: Валенсия играе на предела на силите си

Но това не намалява шансовете ни да се класираме за Лига Европа.

Валенсия потопи "жълтата подводница" с две бързи попадения за 2:1

Хави Фуего вкара и двата гола за "прилепите" на "Местая"

Опълченска защита и невероятни пропуски белязаха края на  Лудогорец в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Валенсия победи лудогорските “орли” на “Местая” с гол на Пако Алкасер

Безяк: Няма проблеми да остана в Лудогорец

“Доколкото съм запознат към мен има интерес”, каза нападателят

Пици: Лудогорец е много добър млад отбор

“Най-важното, че бяхме сериозни и концентрирани”, каза настанвникът на “прилепите”

Лудогорец ще брани честта си в Испания

Българският първенец гостува на Валенсия след 0:3 в първия 1/8-финал от Лига Европа

Пици: Всички мислят, че ще ни е лесно на реванша с Лудогорец, но не и аз

Президентът на Валенсия призова феновете да напълнят "Местая"