2. Валенсия
  3. Динамо Киев и Валенсия правят 1:1, Албиол пак с автогол

Динамо Киев и Валенсия правят 1:1, Албиол пак с автогол

Отборите на Динамо Киев и Валенсия завършиха наравно в първа среща от 1/16 финалите на турнира за Купата на УЕФА. Срещата започна много добре за гостите от Испания, които успяха да открият резултата още в 8-ата минута. Ернандес подаде чудес пас за гърба на защитата, където Хуан Мата получи топката. Той подаде чудесно на Силва, който опъна мрежата за 0:1. След попадението домакините започнаха да играят по мотивиранои създадоха няколко опасни положения. Срещата се игра при изключително тежки условия – студено време и снеговалеж. Опасни удари към вратата на Сесар отправиха Кравченко, Вукойевич и Несмачни, но не успяха да отбележат.

Отборите на Динамо Киев и Валенсия завършиха наравно в първа среща от 1/16 финалите на турнира за Купата на УЕФА.

През втората част Динамо усили натиска, като играчите на Валенсия трудно успяваха да излезнат извън наказателното си поле. „Прилепите” играеха на контраатака и имаха няколко възможности да отбележат решително попадение. Давид Вия в една ситуация се измъкна от защитата, но стреля във вратаря. Грешникът от изминалия уикенд за Валенсия, Раул Албиол, се показа отново в много негативна светлина. Той отново си отбеляза автогол, като по този начин резултата стана 1:1. Милевски центрира остро в наказателното поле, като Албиол засече кълбото в собствената си врата, за да зарадва всички фенове на украйнския футбол. До края на срещата не се случи нищо запомнящо се, а крайния резултат бе 1:1.

Динамо Киев – Валенсия 1:1

(0-1)    Силва 8’

(1-1)
Албиол 63’

Динамо Киев: Богуш, Несмачни, Бетао, Михайлик, Ел Кадури, Еременко, Вукойевич, Гьоане, Кравченко, Краветс, Милевски

Валенсия: Сесар, Албиол, Марчена, Мадуро, Дел Орно, Пабло Ернандес, Албелда, Фернандес, Мата, Мориентес

Съдия: Гумени

Стадион
: Валери Лобановски
Валенсия с изненадваща загуба на "Местая" (ВИДЕО)

"Прилепите" загубиха от Хетафе с 1:3

Алмерия и Валенсия не се победиха в мач с 4 гола (ВИДЕО)

След равенството "прилепите" остават на девето място с 40 точки

Пици: Валенсия играе на предела на силите си

Но това не намалява шансовете ни да се класираме за Лига Европа.

Валенсия потопи "жълтата подводница" с две бързи попадения за 2:1

Хави Фуего вкара и двата гола за "прилепите" на "Местая"

Опълченска защита и невероятни пропуски белязаха края на  Лудогорец в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Валенсия победи лудогорските “орли” на “Местая” с гол на Пако Алкасер

Безяк: Няма проблеми да остана в Лудогорец

“Доколкото съм запознат към мен има интерес”, каза нападателят

Пици: Лудогорец е много добър млад отбор

“Най-важното, че бяхме сериозни и концентрирани”, каза настанвникът на “прилепите”

Лудогорец ще брани честта си в Испания

Българският първенец гостува на Валенсия след 0:3 в първия 1/8-финал от Лига Европа

Пици: Всички мислят, че ще ни е лесно на реванша с Лудогорец, но не и аз

Президентът на Валенсия призова феновете да напълнят "Местая"