2. - ЦСКА
  3. ЦСКА с две победи над Левски при децата

ЦСКА с две победи над Левски при децата

"Червените" сразиха и Берое в Елитната юношеска група до 17 години

Юношите на ЦСКА постигнаха две победи над Левски-Раковски в срещи от столичните първенства. В същото време в мач от Елитната юношеска група до 17 години червените победиха с 4:0 Верея Стара Загора.

В първия мач за деня децата, родени през 2000 година, се наложиха с 3:2 над сините. Момчетата на Антон Димитров показаха характер и успяха да обърнат мача в своя полза, след като 10 минути преди края губеха в резултата с 1:2. ЦСКА поведе в началото на срещата с гол от дузпа на Жулиан Манолов. Малко по-късно гостите изравниха. ЦСКА владееше инициативата през второто полувреме, пропусна няколко чисти положения, а капитанът Божидар Чуканов на два пъти не успя да се разпише след силни далечни удари. В първия случай вратарят на гостите спаси, а при втория топката срещна напречната греда. 10 минути преди края ЦСКА допусна колективна грешка в отбрана и резултатът стана 2:1 за "сините".

Водени от своя капитан Божидар Чуканов и от централния защитник Валентин Антов, които за пореден път се проявиха като лидери на отбора, "червените" успяха да обърнат мача. Влезлият като резерва Иван Тушев изравни, а в последната минута на мача Валентин Антов засече центриране от пряк свободен удар и донесе победата на ЦСКА.

Юношите младша възраст, родени през 1998 година, нямаха подобни проблеми и разгромиха същия съперник с 6:0. С два гола за успеха се отчете Павел Головодов. Той откри резултата в началото на срещата, а малко по-късно Милен Младенов удвои след удар с глава. В средата на първата част Павел Головодов направи резултата класически. Автор на четвъртия гол за "червените" бе централният нападател Марио Йорданов. При 4:0 завърши първата част. На почивката треньорът Галин Иванов направи пет промени. Превъзходството на ЦСКА продължи и през второто полувреме. Йоан Маринов се разписа за 5:0, а крайното 6:0 оформи Тодор Кръстев.

В последния мач за деня ЦСКА победи с 4:0 като гост Верея Стара Загора в среща от 21-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Иван Ангушев се разписа на два пъти, по един гол добавиха рожденикът Мартин Нинов и Аспарух Шамкалов.

ЦСКА: Билетите за Вечното дерби в продажба от утре