2. Трета лига
  3. „Балкан” и „Банско Тийм” завършиха 1:1

„Балкан” и „Банско Тийм” завършиха 1:1

В мач от втория кръг за първенството на ЮЗ трета лига на терена с изкуствено покритие на стадион „Христо Ботев” в Ботевград се срещнаха отборите на местния „Балкан” и „Сдружение Банско Тийм” от едноименния град.
Старши треньорът на гостите Боби Галчев бе принуден да извърши промяна в състава след като на загрявката преди мача Марти Таушанов се контузи и бе заменен от Иван Георгиев.
Срещата започна с лек превес за отбора на домакините. В 27-ма минута след центриране на Павел Петков от фланга Здравко Атанасов изпрати топката в мрежата на Абди Абдиков за 1:0. От този момент нататък футболистите от Банско се активизираха и тръгнаха да търсят изравняване на резултата. Хубав удар на Костадин Василев от гостите озори вратаря на „Балкан” Васил Вълчев, но до попадение не се стигна. В 30-та минута бе поднесена нова изненада за наставника на гостуващия тим – Асен Либяховски се контузи и неговото място зае Теодор Чолев. В 53-та минута при образцова контраатака на гостите последва центриране в наказателното поле на балканци и там Иван Георгиев с глава простреля вратаря Васил Вълчев за 1:1. На три пъти опитния вратар Абди Абдиков се намеси по невероятен начин след удари на Здравко Атанасов, Калоян Бонев и Йордан Дамянов. Веднъж и Роман Родопски след центриране на Жоро Рошков не успя отблизо с крак да простреля вратаря на домакините Васил Вълчев.
След мача наставникът на домакините Иван Редовски сподели, че многобройните пропуски на неговите футболисти са били причина да се стигне до равен резултат в тази среща.
От треньорския щаб на гостите от Банско споделиха, че резултата е реален , като е имало пропуски от страна на футболистите и на двата отбора.
В сряда на стадион „Свети Петър” в Банско ще гостува третия отбор на ЦСКА 1948, а „Балкан” ще гостува на „Ботев” Ихтиман.

Нов провал на Свиленград, падна от Димитровград на "Колодрума"

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител