Дубълът на Левски с класика над ЦСКА II (ВИДЕО)

В дербито от Югозападната Трета лига

Дублиращият отбор на Левски победи ЦСКА с категоричното 3:0 в отложен мач от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига, с което се изкачи еднолично на шесто място в класирането.

"Сините" са с актив от 54 точки и изостават с една от Сливнишки герой (Сливница), докато "червените" са втори в подреждането с 20 точки преднина.

Дубълът на ЦСКА не може да стигне до първото място, което от доста време е спечелено от Миньор (Перник), но "червените" ще играят във Втора лига през следващия сезон.

Промените бяха предложени на последната среща между Професионалната лига, БФС и клубовете и ще бъдат гласувани на следващия Конгрес.

Във Втора лига влиза и дубълът на Ботев (Пловдив), който е седми в Югоизточната Трета лига.

Левски откри резултата след центриране от ъглов удар в четвъртата минута. Топката бе разиграна късо от "сините" и последва центриране, което играч на Левски отклони с глава към далечната греда. Тя попадна на волето на Виктор Любенов и той я изпрати в мрежата на гостите с мощен шут.

Борислав Рупанов покачи преднината на домакините в 20-ата минута, когато получи пас по конец от Виктор Добрев и бе точен с глава. Само четвърт час по-късно Александър Божилов центрира отляво и Кристиян Йовов оформи крайния резултат с шут от близко разстояние.