3. Винъс Уилямс и Агниешка Радванска отпаднаха в първия кръг в Рио

Винъс Уилямс и Агниешка Радванска отпаднаха в първия кръг в Рио

Американката загуби от Кирстен Флипкенс (Белгия) с 6:4, 3:6, 6:7(5)

Олимпийската шампионка от Сидни 2000 Винъс Уилямс (САЩ) отпадна в първия кръг на турнира по тенис на олимпийските игри в Рио де Жанейро. 36-годишната Уилямс загуби от Кирстен Флипкенс (Белгия) с 6:4, 3:6, 6:7(5) в оспорван мач, който продължи 3:13 часа.Американката има още три златни медала на двойки жени от игрите в Сидни, Пекин и Лондон.

"Да победиш Винъс Уилямс на централния корт, една от най-големите шампионки в историята, ме кара да настръхвам", каза Флипкенс след двубоя. Двубоят беше изгледан и от американския държавен секретар Джон Кери.

Още три от фаворитките напуснаха олимпиадата. Номер 4 в схемата Агниешка Радванска (Полша) загуби от Чжън Сайсай (Китай) с 4:6, 5:7. Шестата поставена Роберта Винчи (Италия) отстъпи пред Ана Каролина Шмидлова (Словакия) с 5:7, 4:6. Бившата номер 1 в света и шампионка от "Ролан Гарос" Ана Иванович (Сърбия) загуби от 9-а поставена Карла Суарес Наваро (Испания) с 6:2, 1:6, 2:6 за 96 минути. "Имах шанс да се върна в мача в третия сет, но всеки път, когато се доближаваш, пропусках възможността", коментира Иванович.

Срещи от първия кръг на турнира по тенис за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Чжън Сайсай (Китай) - 4-Агниешка Радванска (Полша) - 6:4, 7:5

Кирстен Флипкенс (Белгия) - 5-Винъс Уилямс (САЩ) - 4:6, 6:3, 7:6(5)

Ана Каролина Шмидлова (Словакия) - 6-Роберта Винчи (Италия) - 7:5, 6:4

Чжан Шуай (Китай) - 12-Тимеа Бачински (Швейцария) - 6:7(4), 6:4, 7:6(7)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула