3. Вики Томова не успя да преодолее Бенчич

Вики Томова не успя да преодолее Бенчич

Първата ни ракета при жените загуби с 0:2 сета от именитата си съперничка

Виктория Томова не успя да преодолее първия кръг на Аустрелиън Оупън и загуби с 0:2 сета от Белинда Бенчич. Това беше първото влизане на Вики в основната схема в Мелбърн.

Виктория Томова започна добре първия гейм при собствен сервис и поведе с 30:15, а после и с 40:30. Бенчич обаче успя да изравни, а след това за вземе и преднина, но Томова стигна до ново равенство. Нещата се повториха и Вики Томова атакува успешно и отново изравни. Последва грешка на Бенчич, която изпрати топката в аут, но швейцарката изравни. Българката продължи със страхотен удар и отново стигна до геймбол, но Бенчич отново се справи. Олимпийската шампиона се събра и успя да направи две последователни точки и започна мача с пробив.

Бенчич започна добра гейма, в който сервира и успя да натрупа преднина, като затвърди пробива, оставяйки Виктория Томова на 30.

Томова взе първи глейм в третата част от първия сет. Тя поведе с 40:15, след това резултатът стана 40:30, но българската затвори частта, след като Бенчич изпрати топката в мрежата.

Българката затрудни максимално своята съперничка в четвъртия гейм, но в крайна сметка швейцарката успя да си вземе сервирането. Виктория Томова не успя да направи нищо при своя трети сервис в първия гейм. Белинда Бенчич бе безкомпромисна и направи втория си пробив без дадае и точка на българката.

Бенчич не допусна изненада при своя севрис и поведе с 5:1 гейма в първия сет. Виктория Томова успя да направи две точки, но за повече нямаше сили.

В седмия гейм Виктория Томова стигна до гейм бол при 40:30, но не бе убедителна в разиграването и швейцарката изравни, а след поредния безпощаден ретур и поведе, стигайки до сетбол, който обаче пропиля, след като изпрати лесна топка в аут. Последваха две разигравания и успях на Бенчич, която спечели първия сет за 37 минути.

Бенчич започна силно втория сет и успя да си вземе подаването за 1:0.

Виктория Томова тръгна много добре при своя първи сервис за сета, поведе с 40:0 и успя в крайна сметка да го затвори на 15 - 1:1.

Швейцарката успя да спечели сервирането си и да поведе с 2:1 гейма. В третата част на сета Белинча Бенчич направи няколко силни разигравания и докара нещата до 0:40, предвкусвайки първия си пробив. Той дойде при следващото разиграване, когато Виктория Томова изпрати топката в аут.

Българската нямаше шанс и при следващия гейм, който Бенчич успя да спечели с лекота - 1:4.

Виктория Томова обра аплодисментите в 6-тия гейм на втория сет, когато успя да направи няколко добри разигарвания и спечели сервирането си - 2:4.

Последва нов гейм на 0 за Бенчич за 2:5. Сервирането на Томова започна зле за българската и Бенчич направи 4 последователни точки. Българката обаче се събра и върна две разигравания, но в крайна сметка Бенчич стигна до пробив и затвори мача.

Зверев стигна 1/4-финалите във Виена

Германецът не срещна трудности срещу Маркос Хирон

Джокович потвърди, че няма да играе в Париж и се извини

Ноле спечели турнира миналата година, но няма да защити точките си

Конкуренти на Гришо за Финалния Мастърс загубиха във Виена

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула