3. Цонга отпадна във втория кръг на турнира в Рио

Цонга отпадна във втория кръг на турнира в Рио

Французинът загуби от Жил Мюлер

Поставеният под номер 5 в схемата Жо-Вилфрид Цонга (Франция) отпадна във втория кръг на олимпийския турнир по тенис за мъже на Игрите в Рио де Жанейро. Французинът загуби от Жил Мюлер (Люксембург) с 4:6, 3:6 за 96 минути.

Мюлер наниза 14 аса и направи два пробива в двубоя. Следващият му съперник ще бъде Роберто Баутиста Агут (Испания). Бронзовият медалист от Лондон 2012 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина), който отстрани на старта номер 1 в света Новак Джокович, се класира за третия кръг, след като елиминира Жоао Соуза (Португалия) с 6:3, 1:6, 6:3.

Аржентинецът ще срещне Таро Даниел (Япония) в следващия кръг. Японецът спечелис рещу Кайл Едмунд (Великобритания) с 6:4, 7:5. Победи постигнаха още номер 6 Гаел Монфис (Франция) над Рожерио Дутра Силва (Бразилия) с 6:2, 6:4 и номер 9 Марин Чилич (Хърватия) над Раду Албот (Молдова) с 6:3, 6:4.

Срещи от втория кръг на турнира по тенис за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула