3. Шотландският боец отново е олимпийски шампион по тенис (СНИМКИ)

Шотландският боец отново е олимпийски шампион по тенис (СНИМКИ)

Анди Мъри защити титлата си от Лондон след епична битка с Дел Потро

Анди Мъри спечели епичната битка с Хуан Мартин дел Потро за златото от олимпийския турнир по тенис и така защити титлата си от Лондон преди четири години.

Шотландецът и намиращият се на 141-о място в световната ранглиста аржентинец изиграха вълнуващ мач, който в крайна сметка бе спечелен от световния №2 със 7:5, 4:6, 6:2, 7:5.

Драматичният финал продължи малко над четири часа и предложи изключително качествен тенис, куп обрати и много драма. Дел Потро не успя да ознаменува завръщането си в големия тенис с титла, но със сигурност спечели симпатиите на феновете по света с непримиримостта си и желанието за победа.

Двубоят започна изключително оспорвано и още във втория изключително дълъг гейм Мъри успя да пробие за 2:0. Веднага след това Дел Потро го върна, но не успя да защити следващото си подаване и така шотландецът отново поведе при 3:1.

Преднината му не се задържа дълго и той допусна още един пробив в седмия гейм, който отново изравни играта. Мъри обаче успя да спечели подаването на съперника си в най-важния момент - при 6:5 в своя полза, и така затвори първата част след 1.15 часа игра.

Вторият сет започна както и първият, но този път ранният пробив бе за Дел Потро още в първия гейм. След това двамата тенисисти печелеха сравнително лесно подаванията си и чак при 5:3 в своя полза аржентинецът можеше да направи решителен пробив. Мъри отрази възможността, но при следващото си подаване Дел Потро бе безкомпромисен и изравни резултата.

Третият сет започна с размяна на сервис геймове, като нито един от двамата тенисисти не рискуваше с атака на подаването на съперника. Мъри обаче влезе в серия и след 2:2 спечели четири поредни гейма, с които отново поведе в резултата.

Умората започна да си личи в играта и на двамата в четвъртия сет, което доведе до размяната на четири поредни пробива до 2:2. Мъри първи успя да защити подаването си за 3:2, след което Дел Потро поиска помощ от физиотерапевта на турнира, който масажира краката му.

Това очевидно даде положителен резултат за аржентинеца, в чиято игра се усети импулс. Това доведе до три поредни гейма в негова полза и той поведе с 5:3. Мъри сервира за оставане в сета и успя, но след това съперникът му сервираше за изравняване на резултата в частите.

Дел Потро обаче трябваше да отразява три брейкбола и при четвъртия се пропука и равенството отново бе възстановено. Неубедителната игра на Мъри на сервис продължи и аржентинецът стигна до две възможности за пробив. Шотландецът отрази първия, а след това пласира два поредни аса и впоследствие спечели подаването си.

Дел Потро успя да отрази един мачбол при следващото си подаване, но при втората възможност за Мъри се пречупи и прати топката в мрежата, с което сложи край на битката.

Зверев стигна 1/4-финалите във Виена

Германецът не срещна трудности срещу Маркос Хирон

Джокович потвърди, че няма да играе в Париж и се извини

Ноле спечели турнира миналата година, но няма да защити точките си

Конкуренти на Гришо за Финалния Мастърс загубиха във Виена

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула