Сабаленка победи най-добрата си приятелка на "Ролан Гарос"

Паула Бадоса нямаше никакви шансове срещу беларуската машина

Шампионката на Australian Open за 2023 и 2024 г. Арина Сабаленка се класира за четвъртия кръг на „Ролан Гарос“, след като разби най-добрата си приятелка Паула Бадоса (Испания) със 7:5, 6:1 за 79 минути.

Първият сет премина през грешки и от двете тенисистки и бяха направени общо пет пробива. Тенисистката от Беларус обаче осъществи решителен брейк в 11-ия гейм и след това приключи първата част при свое подаване.

Вторият сет започна с два поредни пробива в полза на Сабаленка, която си отвори пътя към спечелването на двубоя, за да го завърши с нов брейк при четвъртия си мачбол.

В следващия си мач Арина Сабаленка ще има американска съперничка, тъй като очаква победителката от срещата между Медисън Кийс и Ема Наваро.