Руснак хвърли изненадата на Уимбълдън в неделя

Роман Сафиулин изхвърли от надпреварата Денис Шаповалов

Роман Сафиулин поднесе изненада на Уимбълдън, изхвърляйки от турнира Денис Шаповалов след победа с 3:1 сета (3:6, 6:3, 6:1, 6:3). 92-ият в света руснак се нуждаеше от малко над 2 часа, за да пречупи канадския си съперник.

Шаповалов завърши двубоя с осем аса срещу шест на Сафулин, но руснакът допусна само три двойни грешки, докато канадецът направи цели 11.

Руснакът завърши и с по-добра успеваемост на първи сервис - 69% и спечелени точки след първи сервис - 75%.

В друг от двубойте Андрей Рубльов успя да пречупи Александър Бублик в петсетова битка със (7:5, 6:3, 6:7 (6)q 6:7 (5), 6:4).

Руснакът спечели първите два сета, но казахстанецът успя да изравни резултат след два сета, завършили с тайбрек. В решаващия пети сет Рубльов направи пробив в осмия гейм и успя да спечели.

ОБЗОР: Джокович с летящ старт на "Уимбълдън"(ВИДЕО)