3. ОБЗОР: Хачанов, Корда и Лехечка на четвъртфинал в Мелбърн

ОБЗОР: Хачанов, Корда и Лехечка на четвъртфинал в Мелбърн

Американецът, който е син на шампиона от 1998 г. в Мелбърн Петър Корда, победи поставения под номер 10 в Мелбърн

Американецът Себастиан Корда, Карен Хачанов (Русия) и Иржи Лехечка (Чехия) се класираха за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

22-годишният Корда, който е син на шампиона от 1998 година в Мелбърн Петър Корда, победи поставения под номер 10 в схемата Хуберт Хуркач (Полша) с 3:6, 6:3, 6:2, 1:6, 7:6 (10-7) за 3:28 часа и достигна до първи четвъртфинал в кариерата си на турнир от Големия Шлем.

Двамата изиграха тайбрек до 10 точки в петия сет, който вече се използва на всички турнири от Шлема. Хуркач повече с 3:1, но Корда спечели следващите шест поредни точки за 7:3. Полякът изравни 7:7, но американецът взе следващите три разигравания и затвори мача.

"Просто се опитах да остана възможно най-спокоен. Много съм доволен от начина, по който се представих и резултатът е страхотен", каза Корда.

Майката на Корда също беше професионална тенисистка, а двете му по-големи сестри играят професионално голф.

Тази победа последва успеха му в третия кръг срещу шампиона от Откритото първенство на САЩ от 2021 година Даниил Медведев, финалист в "Мелбърн Парк" в последните две години.

"Имаше много моменти, в които можех да загубя. Отстъпвах с няколко точки. Но просто се придържах към моята игра, опитах се да бъда възможно най-позитивен", каза американецът, чийто треньор Радек Щепанек преживяваше емоционално срещата на трибуните.

Номер 29 в схемата Корда ще срещне на четвъртфиналите 18-ия поставен Карен Хачанов (Русия). Полуфиналистът от Откритото първенство на САЩ през миналата година елиминира Йошихито Нишиока (Япония) с 6:0, 6:0, 7:6(4), след като спечели първите 14 гейма в двубоя.

Чехът Иржи Лехечка поднесе нова изненада, след като отстрани поставения под номер 6 Феликс Оже-Алиасим от Канада с 4:6, 6:3, 7:6(2), 7:6(3) за 3:13 часа. Преди една седмица той нямаше победа в турнир от Големия Шлем в кариерата си, а вече е четвъртфиналист.

След като си размениха по един сет, в третата и четвъртата част се игра без пробиви, но и в двата тайбрека чехът доминираше и след 7:2 и 7:3 стигна до крайния успех.

В следващия кръг Лехечка ще играе с победителя от двубоя между номер 5 Стефанос Циципас (Гърция) и номер 15 Яник Синер (Италия).

Зверев стигна 1/4-финалите във Виена

Германецът не срещна трудности срещу Маркос Хирон

Джокович потвърди, че няма да играе в Париж и се извини

Ноле спечели турнира миналата година, но няма да защити точките си

Конкуренти на Гришо за Финалния Мастърс загубиха във Виена

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула