Мощен Гришо смаза Монфис (ВИДЕО)

Българинът на осминафинал

Григор Димитров постигна втори успех на „Уимбълдън” в рамките на 24 часа, след като победи Гаел Монфис и се класира за осминафиналите на турнира от Големия шлем.

След вчерашния 5-сетов трилър с китаеца Джунчън Шан, който продължи почти 3 часа и половина, днес Гришо се справи с френския си съперник далеч по-категорично като не загуби нито сет – 6:3, 6:4 и 6:3, за 107 минути игра на корт №1.

Така най-добрият български тенисист за четвърти път в своята кариера достигна до най-добрите 16 в Лондон.

Поставеният под номер 10 в схемата Димитров не показа никакви колебания срещу 37-годишния Монфис, въпреки 16-те аса на французина и постигна втората си победа над него в общо 6 мача.

Българинът не допусна да загуби подаването си нито веднъж, а във всеки от първите два сета направи по един пробив.

В оказалия се последен трети сет Димитров спечели още два пъти сервиса на Монфис, с което сложи край на участието на французина в турнира.

За място на четвъртфиналите Григор Димитров ще играе с победителя от мача между поставения под номер 5 в схемата Даниил Медведев от Русия и германеца Ян-Ленард Щруф.