3. Моника Пуиг от Пуерто Рико спечели женския турнир по тенис в Рио

Моника Пуиг от Пуерто Рико спечели женския турнир по тенис в Рио

22-годишната победи във финала шампионката от Откритото първенство на Австралия Анжелик Кербер

Моника Пуиг от Пуерто Рико спечели олимпийската титла на турнир по тенис за жени в Рио де Жанейро.

22-годишната Пуиг победи във финала шампионката от Откритото първенство на Австралия Анжелик Кербер (Германия) с 6:4, 4:6, 6:1 за 2:09 часа.

Така Пуиг стана първата спортистка от Пуерто Рико със златно отличие от Олимпиада в историята.

Пуерториканката показа страхотна игра през целия мач и изстрада най-големия триумф в кариерата си. Тя спечели първия сет след тайбрек в десетия гейм. Във втората част Кербер започна с ранен пробив и имаше аванс от 3:1, но Пуиг изравни 4:4, след като взе подаването на съперничката си. Още в следващия гейм германката направи нов пробив и при свой сервис изравни резултата. В третия сет Пуиг не даде никакви шансове на Кербер, след като поведе с 5:0 и приключи мача с 6:1, за да донесе първа олимпийска титла на страната си в историята.

Пуиг, която е 34-а в световната ранглиста, допусна 33 непредизвикани грешки срещу 25 на Кербер.

Двукратната шампионка от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия) спечели бронзовия медал. 11-а поставена в схемата Квитова победи в спора за отличието номер 7 Медисън Кийс (САЩ) със 7:5, 2:6, 6:2 за 2:12 часа.

Зверев стигна 1/4-финалите във Виена

Германецът не срещна трудности срещу Маркос Хирон

Джокович потвърди, че няма да играе в Париж и се извини

Ноле спечели турнира миналата година, но няма да защити точките си

Конкуренти на Гришо за Финалния Мастърс загубиха във Виена

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула