3. Григор Димитров с бърза победа в Ротердам (ВИДЕО)

Григор Димитров с бърза победа в Ротердам (ВИДЕО)

Ето и подробностите

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров започна с убедителна победа участието си в АТР 500 турнира в зала в Ротердам.

Той спечели с 6:1, 6:3 срещу руснака Аслан Карацев на централния корт в „Ахой“ след 58 минути игра.

Димитров започна пределно мобилизиран срещата и поведе с 4:0, като се възползва максимално и от грешките на съперника. При 1:5 Карацев сервираше за оставане в сета, но Григор го проби на нула, за да затвори частта само за 26 минути.

Доминацията на 31-годишния българин продължи и в следващия сет и след двойна грешка на руснака той проби за 2:0, а после затвърди с гейм на нула. При 5:3 Димитров подаваше за спечелване на срещата. От 0:30 той стигна мачбол след два поредни аса и го реализира отново с успешен начален удар.

Така финалистът от 2018 година си осигури 45 точки за световната ранглиста, където е на 28-ото място през тази седмица.

На осминафиналите Димитров очаква победителя от утрешната среща между петия поставен поляк Хуберт Хуркач и испанеца Роберто Баутиста Агут.

Гришо ще играе и във вторник, но на двойки в Ротердам. Заедно с Никола Маю от Франция ще срещнат Андреас Мийс (Германия) и Джон Пийрс (Австралия).

Зверев стигна 1/4-финалите във Виена

Германецът не срещна трудности срещу Маркос Хирон

Джокович потвърди, че няма да играе в Париж и се извини

Ноле спечели турнира миналата година, но няма да защити точките си

Конкуренти на Гришо за Финалния Мастърс загубиха във Виена

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула