3. Джокович няма спирка - отнесе и Рубльов

Джокович няма спирка - отнесе и Рубльов

Десети полуфинал на Australian Open и 44-и в Големия шлем за Ноле

Бившият лидер в световната ранглиста по тенис Новак Джокович се класира без особени проблеми за полуфиналите на тазгодишното издание на Australian Open. Носителят на 21 титли от "Големия шлем" профуча през Андрей Рубльов с 6:1, 6:2, 6:4 за малко над 2 часа игра на централния корт “Род Лейвър Арена” в Мелбърн. По този начин Ноле достига за десети път в кариерата си до полуфиналите на Откритото първенство на Австралия и продължава похода си към трофей №10 от надпреварата.

Съперник на Джокович във фазата преди финала ще бъде една от сензациите на турнира - Томи Пол. Американецът също си проправи път към полуфиналите, след като тази сутрин спечели сблъсъка срещу Бен Шелтън със 7:6(6), 6:3, 5:7, 6:4. Двубоят между Джокович и Пол ще се проведе в петък сутрин, като победителят от него ще се изправи срещу Карен Хачанов или Стефанос Циципас в спора за титлата.

Освен с класирането си за полуфинала, великият сърбин може да се похвали и с факта, че успя да изравни рекорда на Андре Агаси за най-много поредни победи на Australian Open - 26. Сръбската топракета няма загуба в Мелбърн от 2018-а насам, като при победа над Пол в следващата фаза Ноле ще задмине Агаси .

Това бе втори пореден доминантен успех за Джокович, след като на четвъртфиналите той загуби само пет гейма от местния любимец Алекс Де Минор. Нещо подобно се случи и тази сутрин, тъй като Ноле бързо си проправи път към аванс от 2:0 сета над руснака, губейки само три гейма в първите две части. Третият сет също започна с ранен пробив аванс за Джокович, който след това не срещна никакви затруднения да затвори мача в своя полза, без да допуска колебания в нито един от сервис геймовете си.

Зверев стигна 1/4-финалите във Виена

Германецът не срещна трудности срещу Маркос Хирон

Джокович потвърди, че няма да играе в Париж и се извини

Ноле спечели турнира миналата година, но няма да защити точките си

Конкуренти на Гришо за Финалния Мастърс загубиха във Виена

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула