3. Димитър Кузманов със страхотна победа в Австралия (ВИДЕО)

Димитър Кузманов със страхотна победа в Австралия (ВИДЕО)

Втората ни ракета при мъжете надви Зизу Бергс с 6:2, 6:0

Втората ни ракета Димитър Кузманов победи Зизу Бергс с впечатляващото 6:2, 6:0 в четвърти двубой от битката между България и Белгия на "Юнайтед Къп" в Австралия.

Мачът започна без пробиви и с пропилени възможности и за двамата да дръпнат в резултата при сервис на съперника. Кузманов все пак направи първия пробив за 4:2, след което го затвърди. След дълъг осми гейм Мико успя да направи втори пробив и взе сета с 6:2.

Мико бе безапелационен и във втория сет, като подхвана съперника от самото начало, пробивайки го за 2:0 и 4:0. Бергс показа, че не се е предал, но не успя да се противопостави на българина и загуби с 0:6 след трети допуснат пробив.

По-рано тази сутрин Гергана Топалова загуби с 4:6, 6:3, 0:6 срещу белгийката Елизе Мертенс и така общият резултат бе изравен 2-2.

Решаваща е срещата на двойки между Изабелла Шиникова/Александър Лазаров и Елиза Мертенс/Давид Гофен, която ще се окаже решаваща за крайния успех срещу Белгия. България загуби с 1-4 от Гърция в началото на турнира в Австралия.
Зверев стигна 1/4-финалите във Виена

Германецът не срещна трудности срещу Маркос Хирон

Джокович потвърди, че няма да играе в Париж и се извини

Ноле спечели турнира миналата година, но няма да защити точките си

Конкуренти на Гришо за Финалния Мастърс загубиха във Виена

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула