3. БРАВО! Гришо прегази сърбин в Мелбърн (ВИДЕО)

БРАВО! Гришо прегази сърбин в Мелбърн (ВИДЕО)

Българинът продължава без загубен сет в Австралия

Най-успешният български тенисист в историята Григор Димитров с лекота се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Поставеният под №27 в схемата преодоля Ласло Джере с 6:3, 6:2, 6:0 на корт „1573“ в Мелбърн и продължава без загубен сет в турнира от Големия шлем. Той записа 31-ата си победа тук.

Григор не се бави и проби за 2:0 сервиса на сърбина при втората си възможност, а после и затвърди. В осмия гейм 68-ият в световната ранглиста Джере подаваше, за да остане в частта. Димитров стигна до сетбол, но не успя да го реализира. Така при 5:3 31-годишният българин сервираше за сета. Той стигна до 40:15 и реализира втората си възможност, за да затвори частта след 38 минути игра.

Полуфиналистът в Мелбърн от 2017 година Димитров стартира с пробив и във втория сет, който убедително затвърди за 2:0. Хасковлията продължи да доминира в мача и закономерно направи втори брейк за 4:1. В седмия гейм сърбинът сервираше за оставане в сета, но Гришо стигна до три сетбола, но не успя. При 5:2 вече българинът подаваше за 2-0 части. Набързо Димитров поведе с 40:0 и триумфира при втория си шанс.

Гришо спази традицията и взе първия сервис гейм на Джере и в третата част. Играта на сърбина съвсем се разпадна и първата ни ракета лесно го проби отново и после стигна до 4:0 с гейм на нула. Последва нов пробив и Димитров сервираше за победата и го направи с гейм на нула.

В третия кръг Григор очаква в събота победителя от срещата между деветкратния победител от Australian Open Новак Джокович от Сърбия и французина Ензо Куако.

Зверев стигна 1/4-финалите във Виена

Германецът не срещна трудности срещу Маркос Хирон

Джокович потвърди, че няма да играе в Париж и се извини

Ноле спечели турнира миналата година, но няма да защити точките си

Конкуренти на Гришо за Финалния Мастърс загубиха във Виена

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула