Анди Мъри на финал в Мадрид след победа над Федерер

Анди Мъри взе реванш от Роджър Федерер за финала на US Open. 21-годишният талант надигра швейцареца с 3-6 6-3 7-5 на полуфинала в Мадрид и утре ще играе в мача за титлата

Анди Мъри взе реванш от Роджър Федерер за финала на US Open. 21-годишният талант надигра швейцареца с 3-6 6-3 7-5 на полуфинала в Мадрид и утре ще играе в мача за титлата. Британецът демонстрира железни нерви и не се предаде, въпреки загубата на първия сет. В него Федерер показа класа и заслужено взе преднина, но Мъри бе решен събитията да имат по-различен развой от началото на септември в комплекса „Флашинг Медоу”. Той започна да играе много сигурно от дъното на корта, а постепенно Федерер започна да прави характерните за себе си непредизвикани грешки във важни моменти. Мъри изравни сетовете, а в третия започна да диктува темпото, като успя да реализира седмата си възможност за пробив. След това той взе подаването си, не без помощта на своя сервис, благодарение на който реализира 14 аса. Четвъртият в света очаква на финал победителя от срещата между Рафаел Надал и Жил Симон.