Алкарас с първа победа на финалния турнир в Торино (ВИДЕО)

Испанецът надви Андрей Ружльов с 2:0 сета

Карлос Алкарас постигна първа победа във Финалния турнир на ATP. Алкарас се наложи над руснака Андрей Рубльов със 7:5, 6:2 във втората си среща от група „В“ (т.нар. Червена група) и вече има победа и загуба в актива си на трето място във временното класиране преди втория мач от програмата за деня между Даниил Медведев и Александър Зверев.

За Рубльов поражението бе второ и той остава четвърти, последен в подреждането в групата.

Двубоят между испанеца и руснака продължи само 75 минути. Карлос Алкарас осъществи решителен пробив за преднина от 6:5 в първия сет, който приключи на свой сервис за 7:5. Испанският тенисист започна втората част с пробив и взе аванс от 2:0. Андрей Рубльов намали до 2:3, но Алкарас спечели следващите три гейма и след 6:2 ликува в срещата.

В последните мачове от групата в петък (17 ноември) Карлос Алкарас ще играе срещу Медведев, докато Рубльов ще има за съперник Зверев.