3. Алекс Де Минор чака победителя от Григор Димитров - Новак Джокович

Алекс Де Минор чака победителя от Григор Димитров - Новак Джокович

Австралиецът отнесе Бенжамин Бонзи с 3:0 сета

В мач от третия кръг на Откритото първенство на Австралия представителят на домакините Алекс Де Минор постигна чиста победа с 3:0 сета (7:6, 6:2, 6:1) срещу французина Бенжамин Бонзи.

Единствено в първия сет имаше интрига. Стигна се до тайбрек, в който Де Минор не загуби нито една точка (7:0). След това погроми Бонзи, като в оставащите два сета му даде общо три гейма – 6:2, 6:1.

Именно Алекс Де Минор ще се изправи срещу победителя измежду Григор Димитров и Новак Джокович в следващия кръг от надпреварата. Българинът се изправя срещу Ноле в първия мач от вечерната сесия на „Род Лейвър Арина“.

В същото време поставеният под №5 в схемата на Australian Open Андрей Рубльов записа пореден убедителен успех. Руснакът преодоля съпротивата на Даниел Еванс в три сета - 6:4, 6:2, 6:3.

25-годишният тенисист спечели първия сет с 6:4 след един решаващ пробив. Във втората част Рубльов беше още по-категоричен. При 2:2 той взе нещата изцяло в свои ръце и след четири поредни гейма затвори сета с 6:2.

Третият пък беше предрешен с ранен пробив за 2:0, след което комфортно затваряне с 6:3.

В следващия кръг Андрей Рубльов ще има доста по-сериозен съперник в лицето на поставения под №9 Холгер Руне. Датчанинът се разправи с Юго Юмбер с 6:4, 6:2, 7:6(5).

Зверев стигна 1/4-финалите във Виена

Германецът не срещна трудности срещу Маркос Хирон

Джокович потвърди, че няма да играе в Париж и се извини

Ноле спечели турнира миналата година, но няма да защити точките си

Конкуренти на Гришо за Финалния Мастърс загубиха във Виена

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула