3. Адриан Андреев отпадна в Братислава

Адриан Андреев отпадна в Братислава

В квалификациите

Адриан Андреев загуби във финалния втори кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Братислава (Словакия) с награден фонд 148625 евро.

Поставеният под номер 9 българин претърпя поражение от четвъртия в схемата на пресявките Рафаел Колиньон (Белгия) с 4:6, 5:7 след 101 минути игра.

23-годишният софиянец допусна пробив в откриващия гейм, след което не успя да го върне и сдаде първия сет. Във втората част той навакса ранен брейк пасив и дори поведе с 4:2, но допусна бързо изравняване. При 5:4 той пропиля сетбол при подаване на съперника, а в последствие Колиньон стигна до крайната победа, завършвайки серия от три поредни гейма.

Андреев все пак заработи 730 евро и  3 точки за световната ранглиста, в която заема 209-ото място.

22-годишният Колиньон е 167-и в класацията на АТП.