2. Световен футбол
  3. Трезегол вече има над 300 попадения в кариерата си

Трезегол вече има над 300 попадения в кариерата си

Давид Трезеге вкара два гола за Нюелс Олд Бойс

Нападателят Давид Трезеге отбеляза два гола в последните 16 минути при равенството 2:2 на Нюелс Олд Бойс като гост на Колон в среща от 14-ия кръг на футболното първенство на Аржентина и вече има 301 попадения в кариерата си.

Шампионът Нюелс Олд Бойс остава начело в класирането с три точки преднина през втория Арсенал, който завърши 1:1 с гостуващия Олд Бойс. Срещата се игра при проливен дъжд.

Дъждовното време повлия и на качеството на играта в Санта Фе, където Колон спечели едва втората си точка в последните девет мача. Домакините поведоха с гол на Габриел Грачиани в 40-а минута, а в 56-а Себастиан Предигер покачи на 2:0. Трезеге изравни с попадения в 73-а и 84-а минута.

"Това е нещо много важно в кариерата на един футболист. 301 гола като професионалист не е малко", каза след двубоя френският нападател.