3. Треньорът на Мароко: Със сигурност не се изложихме

Треньорът на Мароко: Със сигурност не се изложихме

Трябва да се гордеем със себе си, научихме много на Мондиала, допълни Ренар

Селекционерът на Мароко Ерве Ренар беше изключително горд с представянето на своя отбор на Мондиал 2018.

Мароканците се оттеглиха достойно, след като снощи направиха 2:2 с Испания, а дори бяха на броени минути от престижна победа над Ла Роха.

“Това беше първото ми световно първенство. И аз, и футболистите натрупахме сериозен опит. От тези три мача научихме много. Разбрахме, че сме способни да играем на изключително високо ниво. За съжаление, не успяхме да прескочим групата, но трябва да се гордеем със себе си. Мароканският народ беше щастлив да слуша химна на страната по терените в Русия”, сподели Ренар.

“Бенатия имаше контузия и затова не игра. Нямаше смисъл да рискуваме здравето му, защото можеше след това да пропусне 3-4 мача. Гледах испанците срещу Португалия, когато допуснаха три гола, но ние нямаме в състава си Кристиано Роналдо.

Създадохме доста положения. Нордин Амрабат беше близо до това да вкара най-красивия гол на първенството. Бутаиб също пропусна, но това са нормални неща”, продължи треньорът на Мароко.

“Съдийството? Направихме няколко груби нарушения, но част от жълтите ни картони бяха пресилени. Ядосахме се, когато Жерард Пике не получи картон за грубо влизане с двата крака.

Единствените ни претенции около гола за 2:2 са свързани с това дали топката напусна терена. Иначе не оспорваме, че няма засада. Ако топката е била извън, това е голяма грешка.

Иначе се опитахме да победим Испания. Не е лесно срещу футболисти на Барселона и Реал Мадрид. Със сигурност не се изложихме.

Пожелавам успех на двата други африкански отбора, които имат шанс да продължат напред - Сенегал и Нигерия. Надявам се първенството да продължи да е толкова зрелищно, колкото и досега”, каза още Ренар.