3. Неймар блесна при победа за Бразилия (ВИДЕО)

Неймар блесна при победа за Бразилия (ВИДЕО)

"Златистите" сразиха Хърватия на "Анфийлд"

Бразилия спечели с 2:0 срещу Хърватия в приятелска среща, играна на ст. "Анфийлд” в Ливърпул. Мегазвездата на "златистите" Неймар се появи в игра за началото на второто полувреме и записа първи игрови минути от февруари насам. Той реализира превъзходен гол в 69-ата минута. В 90-ата Роберто Фирмино направи 2:0.

Първата по интересна ситуация в мача беше в полза на южноамериканците. Вилиан обаче не не овладя пас на Данило. На отсрещната врата Деян Ловрен засече центриране от корнер с глава, но ударът му беше неточен.

Хърватите създадоха още една опасност чрез Анте Ребич, който проби отляво и пусна за Иван Перишич, но последният се размина с топката. В добавеното време на първата част Ребич беше изведен от Иван Ракитич. Вратаратя на бразилците Алисон обаче се оказа по-бърз и изчисти.

На почивката в състава на бразилците се появи Неймар. И двата отбора обаче трудно създаваха интересни положения. Все пак в 69-ата минута звездата на ПСЖ демонстрира невероятната си класа с чудесно изпълнение. Той получи подаване от Коутиньо, финтира трима бранители в наказателното поле и мощен удар реализира, като топката първо са удари в напречната греда.

В 93-ата минута Роберто Фирмино добави още едно попадение. Той беше изведен с дълъг пас от Каземиро, спря на гърди и копна майсторски над Шубашич.

Платини с революционно предложение: Да играем с по 10 души