2. Световен футбол
  3. Гърция завърши подготовката си за Мондиала с победа (+ВИДЕО)

Гърция завърши подготовката си за Мондиала с победа (+ВИДЕО)

Елините надвиха състава на Боливия с 2:1

Гърция завърши с победа с 2:1 над Боливия последната си контролна среща преди световното първенство по футбол в Бразилия. Точни за Европейския шампион от 2004-а бяха Панайотис Коне и Костас Кацуранис, а Руди Кардосо от състава на Боливия върна едно попадение двайсет минути преди края на срещата. Двубоят между двата тима бе изигран на стадион „Ред Бул Арена” в щата Ню Джърси.

Гърция спечели срещата, но вечерта бе слаба за нападението и на двата отбора. Треньорът на елините Фернандо Сантос остави на резервната скамейка звездата Костас Митроглу и заложи на неговия заместник – Теофанис Гекас. Гекас успя да се „отблагодари” за гласуваното му доверие с три пропуска от чиста позиция, което наложи смяната му в 65-ата минута на мача.

Първото попадение падна в 21-ата минута, като точен бе Коне. Салпингидис центрира към точката за изпълнение на наказателни удари, където Коне необезпокояван от никой изпрати с глава топката в мрежата на боливийския вратар.

Малко след началото на второто полувреме гръцкият тим използва едно от най-силните си оръжия през последното десетилетие – статичните положения, за да удвои преднината си. Хосе Холебас центрира от ъглов удар към Кацуранис, който с прекрасен удар с глава прати топката в горния ляв ъгъл на вратата пазена от Ромел Куинонес.

В 70-ата минута халфът на Боливия Руди Кардосо отправи далечен удар, който вратарят Карнезис трябваше да избие, но топката коварно мина под плонжа му и влезе в мрежата за 1:2.

Гърция започва участието си в Мондиала с мач срещу Колумбия на 14 юни, а другите отбори в групата на елините са Япония и съставът на Кот д`Ивоар.