3. Джугански: Нямаше засада при отменения гол на САЩ

Джугански: Нямаше засада при отменения гол на САЩ

Отборът на САЩ беше ощетен през първото полувреме на мача с Алжир.

Никола Джугански, международен асистент-съдия

Отборът на САЩ беше ощетен през първото полувреме на мача с Алжир. Американците вкараха гол още в 26-ата минута, но тъчреферът от Белгия Петер Хелменс вдигна флага за засада.

Това беше грешка, защото Клинт Демпси беше на една линия с последния в алжирската отбрана. От няколко години се дава предимство на атакуващия футбол и затова решението беше неправилно.

Главният съдия Франк де Блекерее уважи решението му, както се прави в подобни ситуации. Категоричен съм обаче, че претенциите на сърбите за два техни отменени гола са неоснователни.

На този мач асистентите от Уругвай бяха на ниво и заслужават поздравления. Главният рефер Хорхе Ларионда обаче подмина игра с ръка в наказателното поле на Австралия. Според мен трябваше да даде дузпа за Сърбия.

В другите два мача вчера Гана – Германия 0:1 и Словения – Англия нямаше спорни ситуации. (bgreferee.org).