3. Бразилия удържа финалния порив на Колумбия и ще спори за място на финала с Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хамес Родригес отново се разписа и вече има 6 попадения на Мондиал 2014

Бразилия се класира за полуфиналите на Мондиал 2014 след трудна победа с 2:1 над Колумбия. За място на финала тимът на Луис Фелипе Сколари ще спори с Германия, който по-рано победи с минималното 1:0 Франция.

"Селесао" контролираха напълно двубоя през първата част и поведоха още в седмата минута чрез Тиаго Силва. Давид Луис направи 2:0 с уникален удар от пряк свободен удар, а Хамес Родригес оформи крайното 2:1 с удар от дузпа, отбелязвайки шестия си гол на Световното първенство.

В последните минути колумбийците можеха да стигнат и до изравнителен гол, но пропуснаха всички шансове, които създадоха пред вратата на Жулио Сезар.

Както в първия четвъртфинал между Германия и Франция, така и в този мач беше отбелязана 13-ата годишнина от борбата на ФИФА с расизма по футболните терени. Двамата капитани - Тиаго Силва и Марио Йепес - прочетоха декларации от националните отбори на Бразилия и Колумбия, с които призоваха за изкореняването на расизма не само от футбола, но изобщо в комуникацията между хората.

Бразилия започна двубоя с обичайния домакински натиск и стигна до гол още в седмата минута. Неймар центрира от корнер, топката прескочи Фред и Давид Луис и бе засечена от непокрития Тиаго Силва на втора греда. Бранителят бе изпуснат от колумбийските защитници и с коляно отблизо отбеляза за 1:0.

"Лос кафетерос" отговори с удар на Куадрадо, който мина покрай вратата на Жулио Сезар. Бразилците доминираха почти през цялото първо полувреме, но не успяха да отбележат втори гол.

През втората част Колумбия излезе решена да изравни. В средата на втората част тимът на Хосе Пекерман стигна до гол, който обаче бе отменен поради засада на Йепес.

Само две минути след отменения гол бразилците удвоиха аванса си. Давид Луис отбеляза уникален гол с топовен удар от пряк свободен удар от около 30-ина метра.

12 минути преди края на редовното време Колумбия получи възможност да изпълнява дузпа. Хамес Родригес намери току-що влезлият Карлос Бака в наказателното поле. Нападателят на Севиля пусна топката покрай Сезар, след което бе фаулиран от бразилския страж.

Зад топката застана Родригес, който отбеляза шестото си попадение на Мондиал 2014. 22-годишният нападател става и първият футболист след Ривалдо през 2002 година, който се разписва в началните пет мача на първенството.

До края на двубоя колумбийците имаха още няколко положения за гол, но така и не успяха да изравнят. Минути преди последния съдийски сигнал Неймар се контузи тежко. Сунига влезе брутално с коляно в кръста на бразилския нападател, който бе изнесен на носилка от терена.

Другата лоша новина за Луис Фелипе Сколари е, че няма да може да използва капитана си Тиаго Силва срещу Германия, след като бранителя получи втори жълт картон от началото на Мондиала и ще бъде наказан за полуфинала.