3. Бразилия е на 1/4-финал след изключителна драма и пропусната последна дузпа на Чили (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Селсеао" чака Колумбия в следващата фаза

Бразилия е първия 1/4-финалист на Мондиал 2014, след като отстрани Чили на 1/8-финалите с 4:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 1:1, който се запази и след продълженията. Така се стигна до рулетката на дузпите. Там чилийците покаха повече нерви и отбелязаха само две от петте си дузпи, докато "Селесао" отбеляза с една повече.

Вратарят Жулио Сезар се прояви като герой за домакините, като спаси цели два удара от бялата точка. При третата пропусната дузпа от чилийците Диас прати топката в гредата.

На 1/4-финалите Бразилия ще се изправи срещу победителя от осминафинал №2, в който се срещат Колумбия и Уругвай.

И двата гола в редовното паднаха още през първата част. Давид Луис откри резултата за "Селесао" в 18-ата минута, а 14 по-късно Алексис Санчес изравни.

Домакините започнаха ударно и създадоха няколко опасности пред Браво. Основната цел на чилийците пък в началото все едно бе да извадят от строя Неймар, като на няколко пъти нападателят на Барселона бе фаулиран. Още в седмата минута Неймар имаше нужда от медицинска помощ, но по-сериозни последици за голмайстора на Бразилия не се стигна.

След няколко пропуснати положения Бразилия поведе. Неймар центрира от корнер, Тиаго Силва игра с глава на първа греда, Давид Луис намери отклонената топка и отново с глава отблизо изведе "Селесао" напред в резултата.

Възпитаниците на Хорхе Сампаоли постепенно влязоха в мача. Чилийците започнаха да налагат висока преса още в половината на Бразилия, която даде резултат почти веднага.

При една сбъркана топка от Хълк до страничната линия Едуардо Варгас открадна кълбото и с едно докосване центрира в наказателното поле. Там Алексис Санчес пое топката, отвори си място за удар и намери далечния ъгъл на Жулио Сезар.

До края на полувремето "Селесао" възстанови натиска си, но до нов гол така и не се стигна. Фред бе най-близо до второ попадение за Бразилия, но след рикошет в неговия крак топката премина малко над напречната греда на Браво.

Втората част започна в същото темпо, в което се разви и първата. Двата отбора лесно минаваха центъра, а положенията пред двете врати валяха едно след друго.

10 минути след началото на второто полувреме Бразилия отбеляза втори гол, но той бе правилно отменен. Луис Густаво изведе Хълк, който си помогна с ръка при овладяването на топката, след което намери мрежата зад Браво. Хауърд Уеб видя нарушението на Хълк, като дори декорира бразилеца в жълто за умишлена игра с ръка.

В последната четвърт от редовното време темпото логично спадна и двата отбора започнаха да мислят за евентуални продъжения. Бразилците отново бяха разочаровани от Фред в предни позиции, който бе изпратен с освирквания, когато беше заменен от Жо.

В края на редовното време Хълк пропусна най-чистото положение за Бразилия. Нападателят на Зенит получи топката пред наказателното поле, навлезе в него и стреля силно по диагонала, но Браво отново се представи на ниво и изби.

"Селесао" доминираше през цялото първо продължение. Най-активен за домакините бе Хълк. Нападателят на Зенит първо центрира добре за Оскар, който обаче нанесе много слаб удар с глава право в ръцете на Браво.

След това Хълк реши сам да завършва една атака на Бразилия. Седмицата на "Селесао" пое топката по десния фланг, навлезе към центъра и стреля мощно с левия крак, но отново Браво не допусна никаква изненада и отрази удара му.

Въпреки че нямаше нито едно чисто положение през второто продължение, Чили беше на крачка да грабне победата. В 120-ата минута Пиния проби през центъра и стреля от около 25 метра. Ударът на чилиецът обаче срещна напречната греда на вратата на Жулио Сезар.

Така се стигна до рулетката на дузпите.

Там бразилците се оказаха по-точни и вкараха три от петте си дузпи, докато Чили - само две. След първия точен удар на Давид Луис от бялата точка, последваха цели три пропуска.

Марсело направи 2:0 при дузпите, Арангис намали на 2:1, а Хълк пропусна четвъртата дузпа за Бразилия. Така Марсело Диас изравни след точен удар от бялата точка. Неймар отбеляза петата дузпа за "Селесао" и остави напрежението за Гонсало Хара. Чилиецът трябваше да отбележи, иначе, заедно със съотборниците си, трябваше да се сбогува с Мондиал 2014. Хара не се справи с напрежението и стреля в дясната греда на Жулио Сезар.

БРАЗИЛИЯ - ЧИЛИ 1:1 след 120 минути

1:0 Давид Луис (18')
1:1 Алексис Санчес (32')