3. "Ацтеките" укротиха камерунските "лъвове" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Ацтеките" укротиха камерунските "лъвове" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мексико вкара три гола, признаха само един

Мексико победи Камерун с 1:0 във втория мач от Мондиал 2014. Мачът се игра на недотам пълния "Естадио дас Нунас" в Натал, като предизвикателство за двата тима бе изсипалият се на стадиона дъжд. Единственото попадение в срещата падна в 61-ата минута, след като точен за „ацтеките” бе Орибе Пералта. Срещата ще се запомни с това, че в първото полувреме бяха отменени три гола – два на Мексико и един на Камерун. След победата състава на Мексико е в полпозишън за второто място в група "А" предвид вчерашната загуба на Хърватия от Бразилия.

Отборът на Мексико достига до 1/8-финалите в предходните пет световни първенства и тимът, воден от Мигел Ерера, ще опита да премине груповата фаза за шести пореден път. „Неукротимите лъвове” могат да се похвалят с четвъртфинал през 1990 година в Италия, което е и единственото значимо постижение на отбора - във всички останали участия отборът отпада още в груповата фаза.

Германският треньор на Камерун Фолкер Финке заложи на схема 4-3-2-1, като на върха на нападението бе звездата на тима Самуел Ето`о. Мигел Ерера остави Хавиер Ернандес на резервната скамейка възлагайки атаката на Пералта и Дос Сантос.

„Ацтеките” доминираха в първите минути на срещата и пресираха камерунския тим в собствената му половина. В 11-ата минута Ерера центрира в наказателното поле, където Дос Сантос засече топката и я прати в мрежата на Камерун. Радостта на мексиканския нападател обаче бе помрачена от вдигнатия флаг на страничния рефер – засада.

Отмененият гол сякаш стресна „неукротимите лъвове” и те се хвърлиха в атака. След изпълнение на ъглов удар, отляво на вратата на Мексико, се получи разбъркване, което доведе до попадение в мрежата на мексиканския отбор. Голът на Камерун обаче също бе отменен заради засада.

Беноа Асу-Екото направи страхотен пробив в 21-ата минута, елиминирайки двама защитници и центрира топката към наказателното поле, където бе засечена от Ето`о. Ударът на нападателя премина на сантиметри от дясната греда.

Три минути по-късно защитата на Мексико отново бе поставена под напрежение след изпълнение на ъглов удар, като само липсата на късмет не позволи на Камерун да поведе в резултата.

Половин час след първия съдийски сигнал се стигна до най-спорното положение в двубоя. След изпълнение на ъглов удар камерунски защитник отклони топката към Дос Сантос, който с глава прати топката в мрежата, но попадението отново бе отменено заради засада. Повторението показа, че такава няма.

Второто полувреме започна отново с атаки на „ацтеките”. Пералта имаше шанс да отбележи, няколко минути след началото на втората част, но Итандже опази мрежата си суха.

Беноа Асу-Екото изпълни пряк свободен удар в 58-ата минута. Ударът му срещна стената,  променяйки траекторията на топката, но шансът бе на страната на Мексико и топката излезе в ъглов удар.

Три минути по-късно Мексико все пак стигна до гол, който не бе отменен. След многоходова атака Дос Сантос бе изведен срещу вратаря на Камерун, ударът му обаче бе париран от Итандже. При добавката влезлият на скорост Пералта бе безкомпромисен – 1:0 за Мексико

Камерун не успя да се възползва от шансовете си до края на срещата, като най-близко до изравнително попадение бе в 86-ата минута, но Родригес успя да изчисти с решителна намеса. Моканжа нанесе опасен удар в добавеното време, но ударът му бе спасен след страхотен плонж на мексиканския вратар Очоа.

Влезлият в игра в 73-ата минута Чичарито пък успя да изпусне от малкото наказателно поле в самия край на двубоя.

Така Мексико записа три точки в актива си и се изравни по точки с лидера в групата Бразилия

Следващият мач на Мексико е на 17 юни от 23:00 часа срещу домакина Бразилия, а Камерун ще се изправи срещу състава на Хърватия на 19 юни от 01:00 часа.