Ас на ЦСКА 1948 герой за Купата на Азия

Таджикистан се класира за елиминациите, Умарбаев даде тон за обрат

Полузащитникът на ЦСКА 1948 Парвиз Умарбаев се превърна в герой за Таджикистан, повеждайки го към обрата до 2:1 срещу Ливан, с който отборът му се класира за елиминационната фаза в Купата на Азия.

Таджикистанците събраха 4 точки в актива си. Домакинът на турнира Катар спечели безапелационно групата си с 3 победи от 3 мача и актив от 9 точки. Китай остана трети с 2 точки, докато Ливан завърши последен само с точка.

Таджикистан отбеляза гол в края на първото полувреме чрез Шервони Мабатшоев, който обаче не бе признат заради засада.

В 48-ата минута Ливан поведе с великолепно попадение на Басел Жради. Шест минути след това Ливан остана с човек по-малко, след като Касем Ел Зен влезе изключително грубо в краката на противников футболист и получи директен червен картон.

В 70-ата минута нов гол на таджикистанците не бе зачетен заради засада, този път дело на Алишер Джалилов.

В 81-вата минута Парвиз Умарбаев изравни резултата от пряк свободен удар от около 20 метра – 1:1.

В добавеното време Таджикистан отбеляза и второ попадение. Есхони Панджшанбе намери Нурдин Хамрокулов, който стреля красиво към десния ъгъл,, за да донесе ключовия успех.