Ал Итихад крачи напред на Световното клубно първенство (ВИДЕО)

Канте и Бензема се разписаха

Ал Итихад победи Оукланд Сити с 3:0 на старта на Световното клубно първенство. 3 гола за 11 минути, мрежду 29-ата и 40-ата минута, стигнаха на отбора от Саудитска Арабия. Попаденията бяха дело на Ромариньо, Н'Голо Канте и Карим Бензема. На четвъртфиналите Ал Итихад ще се изправи срещу египетския Ал Ахли.

Двубоят стартира тактически и без много опасности. Първото по-сериозно положение доведе и до гол. Закария Ал Хаусауи подаде към намиращия се на границата на пеналтерията Ромариньо, който стреля от движение и прати топката в левия ъгъл на вратата на Конър Трейси.

Само пет минути по-късно Н'Голо Канте отбеляза страхотен гол след удар от далечно разстояние, с който не остави шансове на вратаря на Оукланд.

В 41-ата минута всичко в мача бе решено. Муханад Ал Шанкити намери Карим Бензема в наказателното поле, който без да се колебае насочи прецизно топката в левия ъгъл.

През второто полувреме Ал Итихад затвори мача и спести сили за четвъртфиналите. В крайна сметка предимството на саудитския отбор бе огромно, като играчите на Марсело Гаярдо отправиха 27 удара, от които 11 бяха точни.