Сливен прекъсна черната си серия и срази Вихрен с 2:0

Отборът на Сливен прекъсна черната си серия и записа първа победа през пролетния полусезон в „А” група. „Воеводите” победиха Вихрен (Сандански) с 2:0 в среща от 22-ия кръг на първенството. Домакините доминираха през целия мач, но с пропуски се отличиха Иван Стоянов и Явор Въндев. Двата отбора доиграха срещата с намалени състави, след като червени картони получиха Величков от домакините и Зографакис от гостите.

Още от първата минута на двубоя домакините наложиха териториален превес и притиснаха тима от Сандански. В 5-ата минута Явор Въндев стреля опасно с глава от 6-7 метра, но Лучини акробатично успя да избие влизащата под гредата топка. Пет минути по-късно Иван Стоянов стреля от пряк свободен удар на около 27 метра от вратата на гостите, но ударът му мина на сантиметри покрай десния стълб. В 14-ата минута Илия Илиев стреля от пряк свободен удар от 25 метра, но коженото кълбо срещна напречната греда и излезе в аут. Тимът на Вихрен постепенно изнесе играта в по-предни позиции, а шут на Маладенис мина покрай вратата на „воеводите”. Сливен все пак откри резултата с много куриозен гол в даденото от главния рефер Йорданов продължение на първото полувреме. Ивелин Янев проби отляво и центрира остро в наказателното поле на Вихрен към Въндев, коженото кълбо тупна пред крака на нападателя и прескочи слисания Лучини, който само изгледа влизащата във вратата топка.

Играчите на Сливен продължиха да натискат съперника си и през втората част, а удар на Стоянов от 10-ина метра бе избит с мъка от Лучини в корнер. Гостите отвърнаха с опасен изстрел на Еривертон, който мина над гредата. В 51-ата минута Иван Стоянов центрира в малкия пеналт към Миндев, той стреля с плонж, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб. Шест минути по-късно Мануел получи топката в полето на домакините, но ударът му срещна тялото на Киков и излезе в корнер.

В 60-ата минута Иван Стоянов бе изведен зад отбраната на „гладиаторите”, стреля по диагонала, но Лучини изби със сетни усилия. 20-ина минути по-късно Илия Илиев отново изведе Стоянов очи в очи със стража на Вихрен, но ударът му от 5 метра по диагонала срещна левия страничен стълб. Три минути преди края на мача Зографакис и Величков се сдърпаха при едно меле в полето на „воеводите”, а реферът Йорданов показа и на двамата червени картони и ги прати под душовете. В добавеното време Марко Марков бе изведен зад защитата на Вихрен. Той подаде към непокрития Иван Стоянов, който със силен шут от границата на наказателното поле направи резултата 2:0.

След тази победа Сливен се изкачи на осмото място във временното класиране с актив от 27 точки, докато Вихрен остана на 12-ото място с 22 т.

Ограничават шествията на агитките само в София

Решението на Столичната община не задължава и останалите общини в страната да възприемат този подход за превенция на вандализма на феновете

Лечков продължава да се заканва на ЦСКА (аудио)

Почетният президент на ОФК Сливен Йордан Лечков отхвърли всякакви информации, че клубът му е пред фалит и посочи ясно основната цел за новото първенство.

БФС натиска ЦСКА да се изплати на Сливен

Българският футболен съюз е заплашил ЦСКА с недопускане до участие в първенството, ако час по-скоро не бъдат изчистени задълженията на клуба към Сливен. На 10 юни на „Армията" е дошло писмо, подписано от изпълнителния директор на футболната ни централа Борислав Попов, с което червените били уведомени за това

ЦСКА и Литекс фаворити за спечелването на титлата през новия сезон

Двата отбора с изравнени шансове, Левски трети

Сливен се готви за бараж

В Сливен са готови за евентуален бараж между Светкавица (Търговище) и Етър (Велико Търново), информира кореспондент на Novsport.com

Лечков пред Novsport.com: Ако ЦСКА не плати до 1 юли, напускам Изпълкома (аудио)

„ЦСКА са пословични с това, че не плащат, което доведе клубове като Ботев /Пловдив/ и Локомотив /Мездра/ до фалит. Те не заслужават лиценз”, каза още вицепрезидентът

Изпълкома реши: Пирин не получи лиценз, засега „Б” група остава разделена на Източна и Западна (видео)

Изпълнителният комитет към БФС, проведе традиционното си заседание, на което бяха взети изключително важни решения за следващия сезон в родния футбол, предаде репортер на Novsport.com

Сливен има задължения от 200 хил. лв. към футболисти и 300 хил. към държавата (аудио)

Нямаме толкова задължения, че да закриваме клуба, обяви почетният президент на ОФК Сливен Йордан Лечков по повод появили се информации за обявяване на настоящия клуб в несъстоятелност и на негово място да се създаде нов, който да започне от окръжната група.

Вижте причините и разбивка на удържаните 1 625 000 лв. от Би Ти Ви (видео)