2. Славия
  3. Славия с ценно 2:1 над Сливен в калта на „Хаджи Димитър”

Славия с ценно 2:1 над Сливен в калта на „Хаджи Димитър”

Жуниньо откри в 16-ата минута, Иванов направи 2:0 в 34-ата, а крайното 1:2 оформи Ямуков в 45-ата

Отборът на Славия постигна много важна победа в борбата си за участие в евротурнирите, след като се наложи с 2:1 над състава на Сливен. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър” в града под Сините камъни и бе от програмата на 21-ия кръг на родната „А” група. Теренът в Сливен бе много разкалян заради дъжда, който валя там цяла сутрин, но въпреки калта момчетата на Вили Вуцов успяха да вземат трите точки.

Двубоят започна с леко преимущество на гостите, които още от началните минути наложиха сериозна преса на своя съперник. Така дойде 16-ата минута, когато столичани успяха да открият резултата, след като кълбото бе центрирано от фаул към далечната греда, откъдето бе върнато на точката на дузпата, а там Жуниньо стреля от воле и прониза Тодоров за 1:0.

След този гол в двата отбора беше извършена по една принудителна смяна, а „белите” продължаваха да оказват натиск върху играчите на Сливен. Все пак в 29-ата минута „воеводите” можеха да изравнят след далечно центриране от фаул, при което кълбото се плъзна по мократа трева и летеше застрашително към мрежата на М’боли преди французинът да се намеси прекрасно и да спаси.

Стигна се и до 34-ата минута, когато Славия удвои преднината си. „Белите” получиха правото да изпълняват фаул на около 30 метра от Тодоров, топката бе чукната леко към Галин Иванов, който стреля мощно, кълбото тупна на около 5 метра пред стража на домакините и влетя в долния му десен ъгъл – 2:0. Няколко минути по-късно Жуниньо можеше да направи резултата класически, след като отне Киков и Ковачев и шутира силно от границата на наказателното поле, но Тодоров спаси с крак.

В 42-ата минута пък Сливен можеше да вкара гол, когато Ковачев стреля с глава след корнер, но право в ръцете на М’боли. 180 секунди по-късно „воеводите” все пак съумяха да намалят преднината на столичани, след като Тонев центрира от ъглов удар, Ямуков се извиси над всички и с глава направи 1:2.

Втората част започна с по-организирана игра на домакините, но те така и не успяваха да създадат чисти голови ситуации пред М’боли. В 62-ата минута пък „белите” можеха да решат всичко в тази среща, след като след една добра контраакция Тодор Колев намери Жуниньо на добра позиция, бразилецът стреля опасно, но Тодоров спаси по прекрасен начин.

Така дойде 75-ата минута, когато домакините пропуснаха най-доброто си положение за вторите 45 минути. Ковачев пробва параболичен прехвърлящ удар от около 30 метра, който срещна лявата греда на М’боли, след което последваха два изстрела от около 25 метра на Стоянов, но френският страж на столичани се намеси добре и сложи край на тази опасност.

В последните минути на мача „воеводите” хвърлиха всички сили в атака, което отвори пространства в тяхната отбрана. В 82-ата минута Жуниньо остана сам срещу Тодоров, но в последния момент резервата Явор Иванов направи самопожертвователен шпагат и изби. В 85-ата пък дойде и последната по-опасна възможност пред двете врати, когато Галин Иванов стреля добре с десния крак, но Тодоров отново се намеси прекрасно.

Така отборът на Славия успя да победи тима на Сливен с 2:1 на калния терен на стадион „Хаджи Димитър”.