Кузмановски и Монтана излъгаха Славия на "Огоста" - 2:0

Първи голове и първи три точки за новака Монтана у дома в "А" група

Новакът в "А" група Монтана записа първа победа пред собствена публика през този сезон в "А" група. Възпитаниците на Стевица Кузмановски надиграха тактически тима на Славия и съвсем заслужено спечелиха с 2:0 домакинството си от 5-ия кръг на родния шампионат. "Белите" пък записаха трета поредна загуба и увеличиха още повече ядовете в съблекалнята. Вили Вуцов опита да промени развоя на срещата, но бе надхитрен от бившия наставник на Славия и логично напусна "Огоста" с наведена глава.

Двата отбора започнаха доста активно мача и още в началните минути зрителите на стадион "Огоста" станаха свидетели на няколко интересни положения. В 6-ата минута Жуниор от Славия се откъсна от отбраната на домакините, стреля с десния крак, но не успя да затрудни Цанков. В следващата минута пък "белите" получиха отличен шанс да открият резултата - Галин Иванов качи топката на главата на Тодор Колев, който обаче стреля неточно над вратата на домакините.

Монтана моментално отговори и само 2 минути по-късно Едуардо стреля опасно с левия крак, но М'Боли бе добре пласиран и спаси. В 13-ата минута домакините направиха непростим пропуск, след като капитанът на тима Венци Иванов не успя да намери очертанията на вратата с хубав плонж от малкото наказателно поле. Две минути по-късно пък рикоширал удар на Луис Едуардо срещна гредата зад М'Боли. В 17-ата минута дойде и най-чистото положение в мача. Жуниор излезе очи в очи с Цанков, но стреля твърде неточно и прати топката високо над вратата на Монтана.

След вихрените начални минути на мача, двата отбора понамалиха темпото и следващото по-опасно положение дойде в 39-ата минута, когато Венци Иванов стреля опасно с глава, но М'Боли демонстрира отличен рефлекс и отново спаси своя отбор от попадение. Така първото полувреме завърши без гол, макар, че имаше доста положения.

Втората част започна със стихиен натиск на "белите", които на три пъти можеха да поведат в резултата. Първо топовен изстрел на Тодор Колев от пряк свободен удар бе спасен от Цанков в 48-ата минута, а малко по-късно опасен удар с глава на Данчо Петков премина на около метър от десния страничен стълб. В 57-ата минута пък Галин Иванов пропусна да открие от чиста позиция и ударът му излезе в аут.

След това пък дойдоха минутите за Монтана. Домакините натиснаха своя съперник в собственото му поле и това даде резултат. Футболистите на Славия щяха да си вкарат автогол, чрез Борислав Георгиев, който след едно центриране от ъглов удар прати топката по посока на собствената си врата, но за негов късмет тя излезе в нов корнер. В 70-ата минута домакините в крайна сметка обаче успяха да поведат. Бойчев центрира отдясно, топката стигна до непокрития Мичев, който с едно докосване с левия крак я прати неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от М'Боли. Това бе и първият гол на Монтана пред собствена публика през този сезон.

До края на срещата Славия опита да стигне до изравнителен гол, но силите вече бяха напуснали по-голямата част от възпитаниците на Вили Вуцов. "Белите" така и не успяха да стигнат до нещо по-опасно пред вратата на Цанков. Вместо това те получиха нов такъв в последната минута на мача. Миро Иванов чукна топката към Николов при изпълнение на пряк свободен удар, бранителят стреля мощно, получи се рикошет в стената и след това топката влетя неспасяемо в мрежата на М'Боли за крайното 2:0.

Така новакът Монтана отбеляза първите си голове у дома и стигна до първата си домакинска победа през новия сезон в "А" група. Тимът на Стевица Кузмановски вече е на 5-о място с актив от 8 точки, а Славия записа третата си поредна загуба - "белите" вече са 12-и с едва 4 точки в актива си.