2. - Шампионска лига
  3. Виляреал и Манчестър Юнайтед не си вкараха гол, но се класираха за осминафиналите

Отборите на Виляреал и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0 в мача по между им от група "Е" на Шампионската лига. Въпреки равенството и двата тима се класираха напред в турнира.

Срещата започна равностойно, но без особени опасности пред двамата вратари. В 20-та минута гол на Уейн Рууни бе отменен заради засада, а само 5 минути по-късно дойде и първото по-сериозно положение в срещата, когато звездата на гостите Кристиано Роналдо стреля силно дъгата на наказателното поле, но след намесата на вратаря на Виляреал, топката срещна горната греда. До края на полувремето Виляреал бе по-активният отбор на терена и можеше да поведе в резултата, но ударът на Санти бе спасен от вратаря на гостите в този мач Томаш Кушчак.

Втората част на мача картината не се промени особено. В 51-та минута Роналдо отново опита удар от далеч, но вратарят на Виляреал отново се намеси отлично и спаси.Треньорът на домакините Мануел Пелегрини опита да спечели мача и пусна в игра Мати Фернандес и Гиле Франко, но и те не помогнаха на отбора. В 82-та минута Капдевиля влезе много грубо в краката на Роналдо и получи директен червен картон. Останали с човек повече на терена гостите опитаха да спечелят двубоя, но появилият се като резерва Джи Сун Парк не успя да се разпише, след като бе изведен на добра позиция и така срещата завърши без гол.

С това равенство и двата отбора събраха по 9 точки и се класираха за следващата фаза на турнира.
ОБЗОР: Ливърпул се изпоти за 1:0 над РБ Лайпциг (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Мърсисайдци" са с пълен актив след първите три кръга в Шампионска лига

Седем гола, обрат и тройно ускорение на класиката Реал Мадрид - Борусия

Седем гола, грандиозен обрат за 5:2 от 0:2 и подпечатване на репутацията на Реал Мадрид като футболен гранд №1 в света предложи двубоя на „белите“ срещу Борусия Дортмунд в Шампионската лига.

ОБЗОР: Арсенал и Астън Вила с победи, Юве падна вкъщи (ВИДЕО)