2. Реал Мадрид
  3. ШОК В МАДРИД: Реал не успя да пребори "опълченците" от Кадис (ВИДЕО)

ШОК В МАДРИД: Реал не успя да пребори "опълченците" от Кадис (ВИДЕО)

Предпоследният сложи край на серията на столичани от седем поредни победи

Реал Мадрид се провали на "Сантиаго Бернабеу"! Столичани не успяха да пробият опълчението на предпоследния Кадис и срещата между двата тима от 18-ия кръг на Ла Лига завърши 0:0. По този начин бее сложен край на серията на "белите" от седем поредни победи. Те остават на първото място, с шест точки пред втория Севиля, който обаче е с мач по малко.

След шест минути игра Винисиус застраши вратата на Ледесма, но защитник на Кадис се намеси отлично и блокира удараа на бразилеца. Малко след това гостите отговориха с удар от въздуха на Фали, топката обаче излезе в аут.

В 17-ата се стигна до разбъркване пред вратата на Ледесма, но в крайна сметка играч в бяло не успя да нанесе удар и топката излезе в аут. Шест след това пък Валверде стреля силно от разстояние, но Ледесма се намеси перфектно и изби.

В 23-ата минута Федерико Валверде тества Ледесма с бомбен изстрел, но стражът на Кадис се намеси блестящо. До края на първата част имаше доста прекъсвания на играта и малко интересни ситуации, като сериозните опасности и пред двете врати липсваха.

Пет минути след почивката се откри нов шанс за Реал, но решителна намеса на Карлос Акапо в защита не позволи да се стигне до гол. В 53-ата Карим Бензема можеше да вкара. От много добра позиция той обаче не успя да преодолее Ледесма, който се намеси блестящо. Освен това бе отсъдена и засада.

Три минути по-късно Тони Кроос центрира по прекрасен към Еден Азар, белгиецът успя да играе с глава, но Ледесма направи ново спасяване.

В 60-ата Винисиус опита удар след хубава атака на "белите", но бе блокиран от бранител. Последва разбъркване пред вратата на гостите и опит за акробатично изпълнение на Бензема, но до гол отново не се стигна. Две минути по-късно отново Винисиус се приближи максимално до противниковата врата, но ударът му от малък ъгъл бе неточен.

В самия край на срещата Карим Бензема имаше сериозни претенции за наказателен удар, след като французинът твърдеше, че Лалехо го е избутал, но реферът остави играта да продължи.

В добавеното време на срещата се отвори страхотна възможност пред Еден Азар. Плеймейкърът получи превъзходен дълъг пас и се озова сам срещу вратаря Ледесма, но стражът излезе и блокира опита за удар. Секунди по-късно стражът на "жълтите" отново се изяви и помогна на тима си да отмъкне точка от "Бернабеу".

РЕАЛ М - КАДИС 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Е. Милитао, Алаба, Азар, Кроос, Бензема, Каземиро, Валверде, Лукас Васкес, Винисиус, Ф. Менди

КАДИС: Ледесма - Йонсон, Фали, Алекс, Лозано, Аларкон, Лалехо, Акапо, Хуан Кала, Собрино, Еспино

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)