2. Реал Мадрид
  3. Реал Мадрид спечели първата си победа в предсезонната подготовка (ВИДЕО)

Реал Мадрид спечели първата си победа в предсезонната подготовка (ВИДЕО)

Това бе второ участие за Мадрид на турнира Audi Cup след второто място през 2015 година

Реал Мадрид спечели първата си победа в предсезонната подготовка, след като срази с 5:3 Фенербахче в атрактивен сблъсък за третото място на приятелския турнир Audi Cup. Срещата се игра на “Алианц Арена” в Мюнхен, като вчера “белия балет” отстъпи на Тотнъм с 0:1, а турският гранд бе унищожен от домакина Байерн (Мюнхен) с 1:6.

Карим Бензема реализира хеттрик, а бившият играч на Левски Гари Родригес реализира първия гол в мача в 6-ата минута. В 12-ата Бензема изравни, а в 27-ата вкара втори гол. Набил Дирар изравни в 34-ата. В 53-ата Бензема беше точен още веднъж - за 3:2. В 59-ата "фенерите" пак имаха повод за радост, след като Озан Туфан изненада резервата Андрий Лунин с далечен изстрел за 3:3. Oще в следващата си атака обаче "лос меренгес" си възстановиха аванса, благодарение на попадение на Начо Фернандес. В 79-ата минута и Мариано Диас постави името си сред голмайсторите - 5:3.

Това бе второ участие за Мадрид на турнира Audi Cup след второто място през 2015 година, докато Фенербахче бяха дебютанти. За Реал Мадрид победата е едва първа досега в контролите - 1:3 от Байерн, 3:7 от Атлетико (Мадрид) и 2:2 с Арсенал (5:4 при дузпите).

Фенербахче пък можеше да получи много повече голове от 11-те, които инкасира срещу Байерн и Реал, като вече е в серия от четири мача без успех в летните проверки - 1:1 с Волфсбург, 1:2 от Херта и вчерашния разгром от Байерн, като преди това “фенерите” имаха две победи с по 2:0 над Болуспор и Бурсаспор.
Карим Бензема и Еден Азар отново оформиха атаката на “лос бланкос”, подпомагани от Винисиус Жуниор и Иско. Серхио Рамос отстъпи място на Начо Фернандес и капитанската лента отиде на ръката на Марсело.
Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)