2. Реал Мадрид
  3. Две дузпи дариха победата на Реал (М) над третодивизионен отбор (ВИДЕО)

Две дузпи дариха победата на Реал (М) над третодивизионен отбор (ВИДЕО)

"Белия балет" с очакван, но измъчен успех

Реал Мадрид очаквано спечели гостуването си на третовидивизионния Фуенлабрада. Двубоят бе първи 1/16-финал за Купата на краля. "Белия балет" се наложи на стадион "Фернандо Торес" с 2:0. И двата гола паднаха след точно изпълнени дузпи. Нарушението за първата, обаче бе извършено извън наказателното поле. Наставникът на мадридския гранд Зинедин Зидан пък очаквано даде почивка на всичките си титуляри.

Началото на двубоя не предложи нищо интересно. Мигел Атиенса стреля точно, но Кико Касийя улови. Изстрел на Себайос пък бе блокиран. В самия край на полувремето Йоренте нанесе мощен изстрел, Кодина успя да докосне топката, колкото да не влети в мрежата му, а да се отбие в гредата.

В 61-ата минута Реал успя да поведе. Ашраф бе съборен около границата наказателното поле, за което главният арбитър отсъди дузпа. От повторенията, обаче явно се видя, че нарушението е извън наказателното поле. Това обаче не попречи на Марко Асенсио да даде преднина на гостите с точен удар от бялата точка. В 80-ата минута Реал удвои аванса си, отново от дузпа. За нарушението си в наказателното поле пък Пако Кандела получи втори жълт и съответно червен картон. Лукас Васкес бе безупречен от 11-метровия наказателен удар за 0:2. До края на мача остана време само Реал също да получи червен картон. Той бе показан на Хесус Валехо.

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)