2. ПСЖ
  3. ПСЖ с нови три точки и нова контузена звезда

ПСЖ с нови три точки и нова контузена звезда

Едисон Кавани напусна терена след 45 минути

Пари Сен Жермен победи Бордо с 1:0 на "Парк де Пренс" и увеличи преднината си на върха на класирането. Столичани обаче загубиха Едисон Кавани, който се контузи и бе заменен на почивката. Уругваецът донесе победата на своя тим, след като реализира дузпа в 42-ата минута. Секунди по-късно нападателят показа, че има проблем. От щаба решиха да го сменят веднага и изчакаха до почивката, а през втората част на неговото място се появи Килиан Мбапе.

Първите индикации са, че Кавани има проблем в дясното рамо. Още не е ясно колко сериозна е травмата, като е възможно смяната да е само превантивна мярка преди двубоя от Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед във вторник. Именно заради този мач Томас Тухел запази Мбапе, Дракслер и Ди Мария.

Контузията на Едисон сякаш се отрази на играта на ПСЖ след почивката, когато Джанлуиджи Буфон трябваше да прави няколко спасявания, за да запази преднината на домакините.