2. - Национален отбор
  3. Юношите направиха 1:1 с Русия

Юношите направиха 1:1 с Русия

Юношеският национален отбор на България до 17 години завърши 1:1 във втората контрола срещу Русия, играна в Созопол.

Старши-треньорът на „трикольорите” Методи Деянов направи четири промени в стартовия състав – Николай Радев, Владимир Айтов, Валентин Томов и Илия Димитров започнаха вместо Николай Кръстев, Алеко Алеков, Емил Стоев и Александър Димитров.

Българите започнаха по-активно и в 11-та минута Янис Карабельов нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но защитник на гостите успя да блокира шута и да извади топката в ъглов удар. В 18-та минута Чавдар Ивайлов пробва да затрудни Максим Рудаков от пряк свободен удар, но вратарят спаси.

Русия поведе в 25-та минута. Аяз Гулиев открадна една върната назад топка, напредна вдясно и върна към Рамил Шейдаев, а нападателят на „сборная” стреля неспасяемо в горния десен ъгъл на Николай Радев.

„Лъвовете” изравниха 6 минути по-късно. Джамалдин Кодзаняназов фаулира Антонио Вутов малко пред наказателното поле. От прекия свободен удар Ивайлов изпрати топката в далечния ъгъл на вратаря за 1:1.

180 секунди преди почивката Гулиев се измъкна от защитата на България, но не успя да отправи точен изстрел.

През второто полувреме двата отбора играха изключително стабилно в отбрана и положенията бяха малко. В 65-та минута Серкан Юсеин стреля в ръцете на вратаря от фаул, а малко след това Чавдар Ивайлов пробва удар от около 30 метра, но изпрати топката извън терена.

В 77-та минута пък удар от въздуха на Владислав Паришков бе спасен с лекота от влезлия като резерва Николай Кръстев.

Съставът на България:
1. Николай Радев (57 – 12. Николай Кръстев), 2. Чавдар Ивайлов, 3. Стефан Велков, 13. Владимир Айтов, 4. Мики Орачев, 8. Янис Карабельов, 6. Серкан Юсеин, 14. Валентин Томов (47 – 18. Сава Савов), 10. Антонио Вутов – капитан, 9. Кирил Десподов (41  - 7. Емил Стоев), 19. Илия Димитров (72 – 15. Георги Кънчев)

Люк Холц се е надявал на повече от точка

Живко Атанасов: Люксембург е качествен отбор, теренът помогна за този тип футбол

"Имаме достатъчно добри футболисти", обяви вратарят

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив