2. - Национален отбор
  3. Спортист (Своге) излъга младежкия национален отбор - 1:0

Спортист (Своге) излъга младежкия национален отбор - 1:0

Отборът на Спортист (Своге) поднесе приятната изненада в днешните контроли, които се играха в България, предаде репортер на Novsport.com. Новакът в „А” група победи младежкия национален отбор на България с минималното 1:0. Единственото попадение в мача падна в 60-ата минута, а негов автор бе халфът на „шоколадите” Николай Цветков – Демона.

Воденият от Иван Колев тим така и не успя да създаде чисто голово положение пред вратата на Спортист за всичките 90 минути и закономерно се стигна до тази загуба. Срещата, която се игра на комплекса „Царско село”, пък бе изгледана от капитана на мъжкия ни национален отбор Димитър Бербатов.

През първата част играта бе доста вяла, като чистите опасни положения пред една от двете врати бяха истинска рядкост. През второто полувреме селекционерът на младежите Иван Колев смени почти всичките си играчи, но и това не доведе до освежаване на играта на младите „лъвчета”.

В 60-ата минута играч на Спортист проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, отбраната на младежкия национален отбор не се ориентира добре и топката се озова в краката на Цветков. Бившият играч на Локомотив (Мездра) овладя коженото кълбо и с плътен изстрел от точката за изпълнение на дузпи разстреля вратаря на „лъвчетата”.

Стартов състав на младежите: Михаил Иванов, Павел Виданов, Виктор Генев, Васил Божиков, Филип Филипов, Дилян Колев, Мариян Огнянов, Тодор Колев, Страхил Попов, Виктор Петаков, Исмаил Иса