2. - Национален отбор
  3. Националите до 15 години паднаха с 0:4 от батковци в Германия

Националите до 15 години паднаха с 0:4 от батковци в Германия

Юношеският национален отбор на България до 15 години загуби с 0:4 от сборен тим на областта Вестфалия във втория си контролен мач на немска земя.

Домакините излязоха с набор 97 и видимо превъзхождаха физически селекцията на Александър Георгиев, съставена от момчета, родени след 1 януари 1997 година. Немците играха изключително брутално и на няколко пъти застрашиха сериозно здравето на българчетата.

Въпреки това "лъвовете" се окопитиха след почивката и затвориха играта на Вестфалия. Първата част приключи 3:0, а през втората Павлин Евтимов хвана и дузпа.

Българите имаха и две чисти ситуации след почивката, но не успяха да реализират.

Последният мач на нашите в Германия е на 18 април, като този път е срещу сборния тим на Вестфалия, съставен от родени през 1998 година.

Съставът на България:

Павлин Евтимов, Илиян Попов (70 - Михаил Кулов), Кристиян Славов, Атанас Ташолов, Ангел Лясков (59 - Милен Младенов), Валери Христов (54 - Георги Русев), Исмет Рамадан (49 - Кристиян Събев), Георги Янев, Валентин Йосков - капитан (59 - Тонислав Йорданов), Илиян Стефанов (70 - Матео Марианов), Валентин Лазаров (45 - Павел Головодов)

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия