2. - Национален отбор
  3. Младежките национали на Мадански няма да играят на Евро 2013

Младежките национали на Мадански няма да играят на Евро 2013

Шотландия победи Люксембург и направи първите две места в Група 10 недостижими за нас

Шотландия окончателно сложи край на илюзорните шансове на младежкия национален отбор на България да играе на Евро 2013 в Израел.

Британците победиха аутсайдера Люксембург с 3:0 у дома и вече водят с 4 точки пред България на второто място. Така нашите национали няма как да се преборят за достигане до плейофите.

На „Сейнт Мирън Парк” футболното джудже Люксмебург издържа през първата част и опази вратата си суха.

Шотландия обаче наниза два бързи гол в средата на втората част. Стюарт Армстронг, който играе за Дънди (Юнайтед) отбеляза за 1:0 в 63-ата минута, а Лий Грифитс от Хибърниан покачи на 2:0 в 68-ата.

Класическата победа бе оформена от Уот, който се разписа от дузпа в 83-ата минута.

Така в таблицата на Група 10 лидер е Холандия с 16 точки, Шотландия е на втора позиция с 13. България е на трето място с 10. И трите отбора имат да изиграят по още един мач и „лъвовете” няма как да се изкачат нагоре, което слага край на надеждите за участие на Евро 2013.

В последния мач на България нашите гостуват на Люксембург на 10 септември.

Люк Холц се е надявал на повече от точка

Живко Атанасов: Люксембург е качествен отбор, теренът помогна за този тип футбол

"Имаме достатъчно добри футболисти", обяви вратарят

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив