2. - Национален отбор
  3. Датчаните рядко удрят по два пъти

Датчаните рядко удрят по два пъти

В последните си двубои България и Дания определено не вкарват по много голове

В последните си двубои България и Дания определено не вкарват по много голове. През тази година трикольорите са реализирали 7 попадения в 6 двубоя.

В една от срещите обаче не успяха да се разпишат (с Турция (0:2). Куриозното е, че вкараха по две попадения на най-силните съперници - Холандия (2:1) и Италия (2:2). Нашите обаче са доста пасивни през първото полувреме - само два пъти са опънали противниковите мрежи в началните 45 минути.

Най-продуктивни са в последния половин час на двубоите - тогава имат 4 попадения. Обратното е при Дания. Скандинавците вкарват най-много през първата част - 5 от 8-те си гола през годината са отбелязали тогава. Най-внимателни нашите трябва да бъдат между 16-ата и 30-ата минута.

Тогава червения динамит е бил точен 3 пъти. В 8-те си мача тази година датчаните два пъти са вкарвали по две попадения. В единия случай бият с 2:0 Австралия в контрола, но в другия те не се оказват достатъчни дори за равенство - поражение с 2:3 от Португалия на Евро 2012.

Любопитното е, че нападателят на скандинавците Миахел КронДели, който през годината има две попадения за тима, вкарва неизменно в 24-ата минута - при 1:0 над Холандия и 1:2 от Германия.

Люк Холц се е надявал на повече от точка

Живко Атанасов: Люксембург е качествен отбор, теренът помогна за този тип футбол

"Имаме достатъчно добри футболисти", обяви вратарят

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив