Камата след шоу в Румъния: 55 000! Уникално изживяване!

Обърнаха звездния тим на Стоичков от 2:0 до 2:3

„3:2 за Румъния, които си бяха супер и през 1994-а! Уважението беше на най-високо ниво!“

Това написа българската футболна легенда Христо Стоичков, след като игра на „Арена Национала“ в Букурещ във ветеранския мач на златното поколение на румънския футбол срещу сборен отбор на световни звезди, чиито треньор бе Жозе Моуриньо.

Неговите футболисти, в това число и Камата, поведоха с 2:0, но допуснаха пълен обрат за радост на 54 967 зрители по трибуните.

Самият Стоичков направи невероятен пропуск в 52-рата минута. Той изскочи сам срещу Богдан Стеля в 52-ата минута. Вратарят отби топката в краката му, като стана и отново спаси втория му опит да вкара.

Първият гол вкара Ривалдо, който прониза бившия вратар на Литекс Флорин Пруня от 15 метра в 21-вата минута. Само 7 по-късно Горан Пандев направи 2:0 след като Пруня блокира удара на Карагунис, но северномакедонецът остана сам пред празната мрежа.

В 40-ата минута Джика Хаджи намери Бесераб Пандуру, който направи 2:1. В 65-ата Джика изравни от дузпа. И в 72-рата минута треньорите в местното първенство направиха 3:2. Джика изведе Доринел Мунтяну, който сложи топката на главата на Константин Гълча и той направи 3:2.

„55 000! Уникално изживяване! С Жозе Моуриньо и Ривалдо имаме толкова спомени заедно, че следващата среща предстои!", написа след мача Стоичков във „Фейсбук“.

Стартови състави:

Легенди на Румъния: Флорин Пруня, Дан Петреску, Ръзван Продан, Миодраг Белодедичи, Доринел Мунтяну, Йоан Сабау, Йон Лупеску, Джика Попеску, Илие Думитреску, Флорин Радучою, Георге Попеску;

Световни легенди: Дида, Майкон, Леонардо Панучи, Мирослав Джукич, Винсент Кандела, Едмилсон, Джовани, Йоргос Карагунис, Ривалдо, Христо Стоичков, Нуно Гомеш.