Спортист Своге победи Монтана с 2:0 в контролен мач

Спортист Своге победи Монтана с 2:0 в двубоя на новаците на терена в комплекс Пири край Банско. Символични домакини в този двубой бяха футболистите от Монтана, които до днес бяха на лагер-сбор в Банско.

Срещата премина при по-добра игра на отбора на Спортист, които съвсем справедливо се добраха и до победата. Първият гол в срещата отбеляза Виктор Дениран в 21-ва минута. След пробив от дълбочина той пусна дълга топка зад защитата на Монтана. Всички очакваха засада, но такава нямаше, защото Дениран се добра отново до коженото кълбо и сам срещу вратаря на домакините откри за 0:1.

В 40-та минута бе извършена принудителна смяна в отбора на Спортист, като Даниел Бачков бе ударен с лакът и напусна терена с пукната глава. След почивката бяха извършени смени и в двата отбора. Отново по-добре стояха на терена футболистите на Своге.

В 68-ма минута Тодор Симов от 15-16 метра изпрати топката в напречната греда на вратаря на домакините, а при добавката Симов не успя защото беше блокиран от противниковата защита.

Още веднъж помогна напречната греда на футболистите от Монтана, след като Николай Цветков със силен шут от 25 метра опари ръцете на вратаря им. Той обаче изби топката в напречната греда и не се стигна до отбелязване на нов гол. В 75-та минута Георги Семерджиев отдясно с диагонален шут улучи страничната греда на домакините, топката рикушира и в напречната и влезе в мрежата за 0:2.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...